1 грудня на великі екрани обраних українських кінотеатрів вийде картина “Піаніст”. Одна з найвидатніших стрічок про Голокост відзначає 20-річчя. Саме цій події присвячене повернення фільму на великі екрани.
Про це KВ стало відомо з пресрелізу кінокомпанії “Артхаус Трафік”.
“Картина розповідає реальну історію Владислава Шпільмана — одного з найкращих піаністів Польщі 1930-х. Головний герой займається музикою, доки країну не окуповують нацисти. Разом з іншими євреями він потрапляє у ґетто, а згодом дивом уникає депортації до концтабору. Переховуючись, чоловік стає свідком численних нацистських злочинів. Але навіть у темні часи війни Шпільману допомагають вижити дві речі: доля та майстерність музиканта…”, – йдеться у пресрелізі.
Як стало відомо KВ Фільм “Піаніст” вийде в обмежений прокат 1 грудня — подивитися його буде можливо в обраних кінотеатрах.
Наразі вихід стрічки анонсували мережі кінотеатрів “Планета Кіно”, та Multiplex.
Режисер стрічки — Роман Поланскі, знаменитий кінорежисер, володар найважливіших нагород у кінематографі: “Золотої пальмової гілки” Каннського кінофестивалю, “Золотого ведмедя” Берлінале, “Золотого лева” Венеційського кінофестивалю, “Оскара”, “Сезара”, “Золотого глобуса”, BAFTA і “Фелікса”.
Тема Голокосту близька Роману Поланскі: його батьки були в’язнями концентраційних таборів. Під час зйомок “Піаніста” режисер познайомився з чоловіком, який допомагав його сім’ї пережити війну.
Головну роль у фільмі виконав Едрієн Броуді, який спеціально до зйомок скинув 14 кілограмів ваги.
Картину відзначили трьома преміями “Оскар”: за Найкращі чоловічу роль першого плану, режисуру та адаптований сценарій. “Піаніст” став першим фільмом, який здобув французьку премію “Сезар” як найкращий фільм, у якому не було вимовлено жодного слова французькою. Водночас Броуді став першим американським актором, який отримав “Сезар” у номінації “Найкращий актор”.
Фільм входить у Топ-100 фільмів на платформі IMDb, 100 найвеличніших вільмів 21 століття за версією BBC.
Стрічкою “Піаніст” продовжується серія ретроспективи культової кінокласики від кінокомпанії “Артхаус Трафік”. Пізніше на великі екрани вийдуть:
- “8 жінок” (2002), режисер Франсуа Озон — у січні 2023-го.
- “Скромна чарівність буржуазії” (1972), режисер Луїс Бунюель — у лютому 2023-го.
- “Смак вишні” (1997), режисер Аббас Кіаростамі — у березні 2023-го.
фото: “Артхаус Трафік”