У Києві 16-18 серпня фестиваль «Кінобукет» презентує унікальні кінопрем’єри проєкту «Культура vs війна»

У Києві 16-18 серпня фестиваль «Кінобукет» презентує унікальні кінопрем'єри проєкту «Культура vs війна»

Вже п’ятий рік Асоціація «Дивись українське!» проводить фестиваль «КіноБукет» у межах фестивалю високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage. Цьогорічний “КіноБукет” продовжує тему «Культура vs війна», яка висвітлює боротьбу українців за свої цінності та спосіб життя. Кінопрограма фестивалю представить понад 35 стрічок.

Про це КВ повідомили організатори фестивалю. 

Як розповідають організатори, «КіноБукет» можна називати фестивалем у фестивалі. Ретельно відібрані командою Асоціації «Дивись українське!» стрічки і кінопрем’єри фільмів створюють змістовну атмосферу та спонукають до роздумів. 

Цьогорічний “КіноБукет” продовжує тему «Культура vs війна», яка висвітлює боротьбу українців за свої цінності та спосіб життя. Кінопокази відбудуться на двох майданчиках: кінозалі у приміщенні «Трапезна» та просто неба біля Софії Київської. Кінопрограма фестивалю представить понад 35 стрічок, що включає три сформовані програми, допремʼєрні та премʼєрні покази:

  • допремʼєрний показ стрічки «Да Вінчі» (режисер В. Сидько) (хроном. 80`03);
  • премʼєра документального фільму «Культура vs війна» (режисер К. Тарасов) (хроном. 85`22);
  • допремʼєрний показ стрічки «Сопілка Перуна» (режисер Є. Мазуренко) (хроном. 68`17);
  • допремʼєрний показ стрічки «Глядєлов» (режисерка К. Кравцова) (хроном. 98`05).

У кінозалі у приміщенні «Трапезна» з 16 по 18 серпня будуть демонструвати 3 програми стрічок: «Захист», «Тривога», «Дім». Програми представлятиме програмний директор фестивалю «КіноБукет», відомий кінознавець Володимир Войтенко.

Допремʼєрний показ стрічки «Да Вінчі» відбудеться 16 серпня також на майданчику просто неба. Фільм розповідає про життя та героїчний подвиг Дмитра Коцюбайла, українського добровольця, Героя України, командира батальйону «Вовки Да Вінчі» ЗСУ, який загинув 7 березня 2023 року у бою за Бахмут.

Премʼєра документального фільму «Культура vs війна» відбудеться 17 серпня на майданчику просто неба. Цей фільм демонструє правду про війну в Україні через історії знаних митців, що пішли до лав ЗСУ та діячів культури, що займаються активною волонтерською діяльністю. Герої проєкту: Сергій Михальчук (кінооператор, військовослужбовець), Ахтем Сеітаблаєв (режисер, актор, військовослужбовець), Сергій Жадан (письменник, музикант, військовослужбовець), Тарас Компаніченко, (кобзар, військовослужбовець), Тарас Тополя (фронтмен гурту Антитіла, музикант, військовослужбовець), Сергій Вусик (директор гурту Антитіла, музикант, військовослужбовець), Дмитро Жолудь (гітарист гурту Антитіла, військовослужбовець), Костянтин і Влада Ліберови (військові документалісти), Михайло Іллєнко (режисер, волонтер), Дмитро Лінартович (актор, військовослужбовець), Євген Нищук (актор, військовослужбовець) та Ярослав Пілунський (кінооператор, військовослужбовець). Премʼєра фільму за кордоном відбулась 24.02.2024 р., до річниці повномасштабного вторгнення рф одразу на 21 заході у 12 країнах світу: Данії, Індонезії, Угорщині, Іспанії, південній Кореї, Кубі, США, Туреччині, Грузії, Катарі, Естонії та Єгипті для політиків, дипломатів, волонтерів, закордонних журналістів та активістів.

17 серпня – допремʼєрний показ стрічки «Сопілка Перуна», який заснований на відеоматеріалах, знятих безпосередньо на бойовій позиції. «Сопілка» – це кодова назва пушки для радіопереговорів. Герої фільму – воїни-артилеристи. Різні люди у мирному житті – на війні вони знаходяться в одному обмеженому просторі на декілька сотень метрів посадки та несуть службу неначе древні жерці язичницького племені в сакральному місці і їхній вівтар – це гармата.

Також 18 серпня на майданчику просто неба відбудеться допремʼєрний показ стрічки «Глядєлов». Олександр Глядєлов – український майстер документальної чорно-білої фотографії. З початку 80-х і до сьогодні він створює неповторний літопис нашого часу. Знімаючи війни в Придністров’ї, Чечні, Азербайджані, документуючи з 2014 року російсько-українську війну, Олександр був упевнений –повномасштабний напад росії на Україну невідворотній. Оповідачами стрічки є фотографії Глядєлова та люди, що зображені на них. Мандруючи разом з фотографом від Києва і Бучі до Харкова, Одеси та Іловайська, від 1990-х до 2022, від безпритульних вуличних дітей до страшних воєн, розв’язаних росією, глядач стає співрозмовником героїв фільму. І разом із Олександром Глядєловим проходить шлях від невідворотності подій сьогодення до впевненості у перемозі добра.

Крім того, на локації «Під ясенем» 16 та 17 серпня у межах проєкту «Культура vs війна» відбудуться дві панельні дискусії за участі відомих культурних діячів, митців та представників державних органів влади.

16 серпня на панельній дискусії «Культурний геноцид: від злочину до покарання» поговоримо про здійснення росіянами культурного геноциду на території України від фактів вбивства та катування українських митців до сучасних методик документування воєнних злочинів щодо об’єктів культурної спадщини, про крадіжки унікальних артефактів з українських музеїв та впровадження російської освіти на окупованих територіях України тощо. Ця війна – це війна цінностей та цивілізаційного вибору нашого народу. Проте, для рф культура є частиною воєнної стратегії захоплення України, а культурний геноцид став інструментом стирання української культурної ідентичності та знищення української нації.

Модератор дискусії – Рена Марутян, професор КНУ імені Тараса Шевченка. Учасники дискусії:

  • Євгенія Кравчук – народна депутатка України 9-го скликання, заступниця голови комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики;
  • Віталій Титич – адвокат, співзасновник ГО «Товариство Рафаеля Лемкіна»;
  • Ольга Балашова – мистецтвознавиця, співзасновниця ГО «Музей сучасного мистецтва»;
  • Тарас Компаніченко – кобзар, військовослужбовець
  • представники Міністерства закордонних справ України, ГУР МО України, Офісу Генерального прокурора України.

17 серпня темою обговорення дискусії «Культурна дипломатія: шляхи розвитку» стануть успішні кейси та напрямки розвитку культурної дипломатії. Консолідація  зусиль дієвців  культурної дипломатії, обмін досвідом та експертизами. Взаємодія у формуванні пріоритетів, основних тем, напрямків діяльності та комунікаційних меседжів. Напрямки та інструменти поширення взаємодії між творчо-мистецькими інституціями та державними органами влади заради підвищення ефективності заходів культурної дипломатії.

Учасники дискусії:

  • Вікторія Ляліна-Бойко – директорка Департаменту публічної дипломатії та комунікацій Міністерства закордонних справ України;
  • ⁠Олесь Санін – режисер, віце-президент Національної академії мистецтв України;⁠
  • Ахтем Сеітаблаєв – директор ДП «Кримський дім», актор, режисер, продюсер;
  • Павло Мороз – директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності компанії МХП;
  • ⁠Євген Уткін – співзасновник культурного центру «Дом Майстер Клас», фестивалю Bouquet Kyiv Stage, меценат, бізнесмен;
  • ⁠Андрій Різоль – Голова правління Асоціація «Дивись українське!».
  • Представники державних органів влади.

Події проєкту «Культура vs війна» на Bouquet Kyiv Stage:

16 серпня, 15:00 – панельна дискусія «Культурний геноцид: від злочину до покарання». Сторінка події у ФБ: https://www.facebook.com/events/528147032874750

16 серпня, 16:30 – допремʼєрний показ стрічки «Да Вінчі» (режисер Володимир Сидько) (хроном. 80`03)

17 серпня, 15:00 – панельна дискусія «Культурна дипломатія: шляхи розвитку». Сторінка події у ФБ: https://www.facebook.com/events/1453701768839587

17 серпня, 16:30 – премʼєра документального фільму «Культура vs війна» (режисер Кадім Тарасов) (хроном. 85`22)

17 серпня, 18:30 – допремʼєрний показ стрічки «Сопілка Перуна» (режисер Євгеній Мазуренко) (хроном. 68`17)

18 серпня, 17:30 – допремʼєрний показ стрічки «Глядєлов» (режисерка Ксенія Кравцова) (хроном. 98`05)

Місце проведення подій: територія Національного заповідника «Софія Київська», вул. Володимирська, 24

Читайте: Кіноальманах «Війна очима тварин» поповнився «Підводною пригодою»

Фото: організатори фестивалю «Кінобукет» 

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
09:00 В останній місяць літа поточного року столиця неабияк активізувалася в облаштуванні укриттів – на це пішло чверть всіх серпневих замовлень міста, які сягнули…
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
09:00 Обслуговуючий кооператив (ОК) “Гайок-МІ” в рамках двох судових справ намагається скасувати рішення Київради від 2012 року про відведення 723,69 га землі в постійне…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
09:00 У серпні поточного року бюджетні замовники селища Іванків Вишгородського району зробили замовлень майже на 2,7 млн гривень. Майже чверть цих грошей “пішла” на…
Banner
QlU7mDx4