У столичному River Mall 13 квітня відбувся чотирнадцятий фестиваль адопції “Adopt Me Days”. Подія проходила в міні-форматі та була присвячена котам. До заходу приєдналися 11 притулків, волонтерів і майбутніх родин.
Як передає кореспондент КВ, передає кореспондент видання, Adopt Me Days — це перший в Україні фестиваль адопції звірят. Фестиваль спрямований на те, щоб подолати бар’єри, які виникають в людей перед тим, як поїхати в притулок. Цього разу захід присвятили тільки котам, які чекали на своїх господарів.
Організаторами проєкту є приватний притулок Gostomel Shelter та магазин зоотоварів PetHouse. Близько 70 притулків співпрацюють з ініціативою, а за півтора роки існування фестивалю вдалося прилаштувати понад 1400 тваринок.
“Ми робимо добру, милу атмосферу і людям залишається лише обирати. Головне, щоб вибір людей був не емоційним. Він має бути зваженим, свідомим і відповідальним, — пояснила директорка фестивалю Вікторія Железняк.
Процес всиновлення тварини на фестивалі складається з декількох етапів – потрібно обрати тварину для всиновлення, пройти деякі бюрократичні процедури, заповнити договір, після чого ветеринари оглядають звірятко у присутності нового власника.
“Всі звірята, які приїжджають до нас на фестиваль, обов’язково вже вакциновані і обов’язково вже мають паспорт. Наш ветеринарний лікар під час першочергового огляду робить чипування, і цей чип ми вписуємо в сам договір. Так ми забезпечуємо безпеку. Потім асистенти проводять родину до наших партнерів, де кожен партнер надає якісь свої подаруночки. Це можуть бути знижки на товари, корм, ласощі, амуніція, лотки. Все, що потрібно звірятам. І потім, після отримання всіх подарунків, наші асистенти проводять на фотозону, де ми робимо перше сімейне фото на Polaroid” — розповідає директорка.
На фестивалі панує особлива атмосфера — щира, зворушлива, наповнена надією. Кожна зустріч тваринки з потенційним господарем — це маленька історія, сповнена очікування і тепла.
КВ розпитала представників притулків на фестивалі, чи багато киян бажають всиновити тварин в сьогоднішніх умовах.
“Ми працюємо як звичайні люди з 9 до 6 з понеділка по п’ятницю. Весь свій вільний час ми приділяємо котикам, все за власні кошти. У нас немає спонсорів, тож такі фестивалі дуже допомагають у прилаштуванні тварин та “розвантаженні” притулків”, — вважає працівниця котячого табору “Котоносики”, Аліна.
Табір “Котоносики” вже кілька років займається прилаштуванням та стерилізацією котів і має під опікою близько 60-ти тварин різного віку.
Є й ті, хто допомагає тваринам не лише в тилу, а й у прифронтових зонах, як притулок Free Animals Ukraine, що евакуює звірят з гарячих точок.
Керівниця притулку Юлія поділилася тим, як відбувається процес евакуації:
“Ми обираємо напрямок, куди будемо їхати. Намагаємося робити так, що коли їдемо на схід, ми ще веземо допомогу нашим військовим. Дуже часто вони нам віддають якихось тварин — це і коти, і собаки, кури навіть були. Іноді приходять запити від власників, які евакуювалися, але не змогли вивезти свою собаку чи кота, тому що не усі евакуаційні рейси беруть тварин. Дивимося адреси, куди нам треба попасти. І по ходу справи, коли їздимо, ми ще бачимо, наприклад, йде кіт по вулиці. Ми його теж забираємо з собою”, – розповіла Юлія.
“Ми залучаємо кошти завдяки донатам, потребуємо завжди переносок. Під час евакуації переноска, клітка – це розхідний матеріал. Ми маємо швидко пересуватися в місті, тому це дуже актуально завжди”, — поділилася Юлія.
Серед учасників фестивалю — й волонтери з організації «Хвостаті», які вже кілька років рятують та прилаштовують тварин з усієї України. У своїй діяльності команда поєднує глибоку емоційну залученість і суворий підхід до відповідального адопту. Кожен потенційний власник проходить інтерв’ю і підписує юридично завірений договір.
“Ми вкладаємо в тварин багато сил і емоцій. Не для того, щоб потім віддати їх як плюшеву іграшку”, — наголошує Анастасія, представниця організації.
Якщо ви не можете усиновити тваринку, але хочете допомогти, є безліч способів підтримати ці чудові ініціативи. Багато притулків та організацій завжди потребують донатів — на пальне для евакуації, корм, медикаменти або інші необхідні речі. Також існує опція “дистанційного всиновлення” — ви можете фінансово підтримати конкретну тваринку або тваринок, купувати їм корм та забезпечувати, але вони всеодно живуть в притулку. Якщо фінансові можливості обмежені, ви можете допомогти поширюючи інформацію про ці організації у соцмережах або залучаючи інших небайдужих людей до цієї доброї справи. Кожен маленький внесок має величезне значення для тварин, які потребують підтримки, особливо в умовах війни.
У підсумку, завдяки 14-му фестивалю свої домівки знайшли 60 котиків. Це – ще один крок до того, щоб більше тварин отримали шанс на щасливе життя. Організатори вже готуються до наступного заходу, який обіцяє бути ще масштабнішим. 3 та 4 травня в Києві відбудеться 15-й фестиваль.
Нагадаємо, як раніше повідомляла КВ, у застосунку “Київ Цифровий” з’явився новий сервіс “Адопція тварин”, що дозволяє користувачам переглядати фото та описи тварин із міських притулків, обирати улюбленців і пропонувати їм дім. Сервіс покликаний допомогти знайти родини для чотирилапих, які втратили господарів або були евакуйовані через війну.
Читайте: У трьох районах Київщини проводитимуть щеплення котів та собак проти сказу (графік)
Фото: КВ
КиївВладаСофія Рязанова

































































