У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (Київ) на початку місяця відбулася виставка театральної художниці Катерини Рапай – доньки знаменитої художниці-керамістки Ольги Рапай-Маркіш та Миколи Рапая — видатного українського скульптора.
Як передає кореспондент KВ, представлена виставкова експозиція нараховує близько 20 вишитих картин, виконаних змішаною технікою: гладдю, гобеленовою вишивкою, люневільським гачком, шиттям золотом, аплікацією, вишивкою бісером, паєтками тощо. Одна зі знакових виставкових робіт –вишита картина “Мотанка”, над якою Катерина Рапай працювала два роки.
“Мотанку – образ старовинного та майже магічного українського символу – я створила її як оберіг для України ще до початку війни, після 2014 року”, – зазначила авторка.
Катерина Рапай – дочка знаної художниці-керамістки Ольги Рапай-Маркіш і видатного українського скульптора Миколи Рапая. Катерина займається ручною вишивкою в старовинних техніках понад 35 років та відтворює власні фантазії у композиціях на улюблені історичні та сучасні теми. Глибокі фахові знання мисткині з історії текстилю, орнаменту, костюмів, а також досвід театрального художника та реставратора стали підґрунтям для народження авторських творів – своєрідних картин, створених голкою.
Катерина Рапай багато років працювала для антикварів та колекціонерів Європи. Брала участь у низці фестивалів, виставок у різних країнах світу. Заснувала приватну золотошвейну майстерню, для якої навчала майстринь.
До слова, пік популярності створення вишитих картин припав на середину 19 сторіччя, зараз художників які працюють з голкою та тканиною, можна перерахувати по пальцях.
фото: Олександр Ручко