Україна – це ми!

Україна - це ми!

У День Соборності України члени шкільного Парламенту учнівського самоврядування столичної школи 36 ім. С. П. Корольова організували єдиний інформаційний простір і флешмоб “Моє ім’я – Україна”. А наступного дня разом з юними журналістами ІТА ЮНПРЕС КПДЮ відвідали музей М. Грушевського.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

Вихованці столичної школи №36 ім. С. П. Корольова

У День Соборності України юні журналісти Інформаційно-творчого агентства “ЮН-ПРЕС” Київського Палацу дітей та юнацтва  разом з членами шкільного Парламенту учнівського самоврядування столичної школи 36 ім. С. П. Корольова вирішили доповнити свої історичні файли знаннями про видатних українців, які боролися за незалежне існування нашої країни в її повних межах. Отож, молодь відвідала Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Музей перевершив усі сподівання й розвіяв багато міфів навколо цієї неординарної постаті. З подивом дізналися, що тут проходять так звані “Кавові історії”, де можна в теплу пору насолоджуватися філіжанкою кави на дерев’яній затишній веранді під час пізнавальних тематичних бесід про життя, діяльність й уподобання видатного українця (просто must visit!).

“Це в першу чергу людина зі своїми недоліками. Але вона творила історію, підтримувала український дух” ― розповів Юрій Євтушенко, науковий співробітник, екскурсовод музею.

Справжнє прізвище родини походило від козацького ― Груша, а вже з часом трансформувалося в Грушевських. Михайло багато часу проводив за підручниками, і коли йому пропонували провести вечір у класній компанії, обирав книгу. Писав не тільки історичні, а й ліричні твори. Публікував свої роботи під псевдонімами “Хлопець” або “Михайло Сергієнко”.

Два розповсюджені МІФИ про Михайла Грушевського:

1. Михайло Грушевський не є першим президентом України. Він був Головою Центральної Ради УНР (1917-1918 рр.)

2. Виступи Грушевського в 1917–1918-х рр. з балкона будинку по вул. Володимирській, 21 перед киянами документально і фотографічно не підтверджені.

По закінченню екскурсії науковець Юрій Євтушенко побажав майбутнім журналістам, й узагалі молоді в світлі сучасних подій проаналізувати події минулого століття й не допустити тих самих помилок сьогодні. 

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

Світлини: Ручко Олександр, Жанна Сташко, Марія Тартасюк

Відео: Олександр Ручко

КиевVласть

Автор:
Жанна Сташко, Марія Тартасюк, Аліна Любко, Шаповаленко Катерина
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
09:00 Столична прокуратура спільно з активістами добилися повернення до комунальної власності ділянки площею 19,72 га в Дарницькому районі біля озера Вирлиця (фактично, водно-болотні угіддя).…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
09:00 Правоохоронці вивчають факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітального ремонту кінотеатру “Краків” у Дніпровському районі столиці. У Нацполіції зазначають, що…
Banner
QlU7mDx4