18 травня світ відзначає Міжнародний день музеїв. Темою цього року стала інклюзія і різноманітність. Оскільки на період обмеження масових заходів українські музеї зачинені для відвідувачів, культурне свято відбудеться у режимі онлайн.
Національний музей історії України
Національний музей історії України вітає всіх з Міжнародним днем музеїв та висловлює подяку всім причетним до музейної справи. На честь свята музей пропонує оглянути віртуальну екскурсію, присвячену одному з найважливіших культурно-історичних періодів у історії людства – бронзовій добі, коли значного поширення набули вироби із бронзи (сплаву міді з оловом, свинцем, миш’яком тощо). Тематичну екскурсію експозицією Національного музею історії України проводить археолог Марина Стрельник, завідувачка відділу найдавнішої та середньовічної історії України НМІУ.
Сайт: nmiu.com.ua
Музей історії Києва
Музей пропонує ознайомитися з експонатами з колекції. Загадкові сфероконуси можна роздивитися у графічній реконструкції тематичної вітрини “Торгівля” постійної експозиції музею. Артефакт репрезентує асортимент східного імпорту на руські землі. Сфероконуси – посудини, які добре відомі на пам’ятках мусульманського Сходу ІХ-ХV ст. Виготовляли їх зі свинцю, скла, фаянсу, але найчисельнішими все ж таки є знахідки виробів з глини. Посудини з вогнетривкої кераміки мали міцні товсті стінки, округлу форму, конічне дно і вузьку циліндричну невисоку горловину.
Сайт: kyivhistorymuseum.org
Музей Ханенків
Цього року вперше день музеїв пройде в онлайн-форматі. Та це не означає, що треба буде порушувати традиції. Програма до цьогорічного Дня музеїв така:
16 травня: спілкування про дітей і з дітьми;
17 травня: музейні шедеври – на підтримку Міжнародного дня боротьби з гомофобією, трансфобією і біфобією;
18 травня: публікації та ефіри, присвячені людям з інвалідністю.
Сайт: khanenkomuseum.kiev.ua
Музей книги і друкарства
Віртуальна екскурсія до Дня музеїв присвячена 90-річчю Ліни Костенко.
Розповідь ведуть: директорка Музею книги і друкарства України Валентина Бочковська, завідувач науково-експозиційним відділом з історії книги та друкарства Х-ХХІ ст. Дмитро Палій, провідна наукова співробітниця Марія Гринько. Екскурсія пропонує цікавий екскурс у минуле та теперішнє за участі провідних експертів музейної справи.
Сайт: facebook.com
Музей Булгакова
З 15 по 18 травня музей влаштовує читання онлайн до дня народження майстра та міжнародного дня музеїв. Приблизно щогодини (або частіше) виходять відео учасників різними мовами з різних куточків світу. Щороку, для Bulgakov museum in Kyiv та прихильників творчості Михайла Булгакова 15 травня — особливий день. На сторінці музею у Facebook можна послухати уривки з твору “Записки юного врача”, початок оповідання “Стальное горло”, “Майстер і Маргарита”.
Сайт: bulgakov.org.ua
Музей видатних діячів української культури
До дня музеїв, столичний музей видатних діячів української культури пропонує ознайомитись з віртуальною виставкою по художньому конкурсу #Намалюйкартину, який Музей розпочав в період карантину. Долучитися до конкурсу дуже просто – прочитати твір Лесі Українки, Михайла Старицького, Івана Франка, Олени Пчілки, Людмили Старицької-Черняхівської, ознайомитись з театральними здобутками Панаса Саксаганського, послухати музику Миколи Лисенка. А потім, за темою прослуханого або прочитаного намалювати картину.
Сайт: mvduk.kiev.ua