Відомий київський фуд-блогер Інна Гордієнко відвідала голандський ресторан “Амстер Дамстер”. І не просто відвідала, а відсвяткувала в ресторації День Короля. Що замовляти в “Амстер Дамстер” – Інна розповідає читачам КиевVласти.
Давно хотіла завітати до голландського ресторану. А тут чудовий привід – День Короля, який в Нідерландах святкують щороку 27 квітня. Тож я разом зі своєю подругою Ельмірою відправилася до ресторації “Амстер Дамстер” (вул. Васильківська, 111/113), щоб спробувати національні голландські страви і розказати вам про цю кухню.
На вході до ресторації нас зустрічають офіціанти та адміністрація ресторану в помаранчевому вбранні – фамільному кольорі Оранської династії – та в коронах. Саме так святкують цей День жителі Нідерландів. На вході нам наливають традиційну обліпихову наливку з медом – бонус для тих, хто завітав на свято.
– Прикро, що ми не вдяглися в помаранчеве, – зауважує Ельміра.
Підлога ресторану заслана квітами, які голландці обожнюють. До речі, хто ще не був в цій країні – обов’язково приїздіть наприкінці квітня, коли квітнуть тюльпани. Неймовірне видовище!
До нас підходить офіціантка Анастасія і пропонує зіграти в невеличку гру.
– Тягніть папірець з цієї вази. Те, що буде написано, мусите виконати. Бо це Наказ Короля, – каже Анастасія.
Мені перепадає місія зняти корону з офіціанта і провести в ній весь вечір.
– От бачиш, в помаранчеве хоч і не вдягнулися, проте будемо в коронах, – кажу Ельмірі.
До нас прямує адміністратор закладу Альона Дрючина і знайомить зі святковим меню.
– Маємо спеціальний сет до свята – ви зможете одразу спробувати всі національні страви. Особливо рекомендую наш оселедець свіжого улову, ми за ним просто ганялися, щоб доставити на свято, – розповідає Альона.
– Тобто, це Hollandse Nieuwe прямо з голландської гавані Північного моря? – здивована я.
– Ні, це наша дунайка, вона користується особливою любов’ю пооцінувачів оселедця в Україні. І зараз якраз розпочався її сезон в Чорному морі, – пояснює Альона. – А сезон голландського оселедця ще попереду.
Про голландський оселедець, мабуть, чули всі. Я обожнюю його – і завжди купую, повертаючись до України, або прошу друзів привезти з Голландії.
Існує навіть свято на честь оселедця, яке відмічається в першій половині червня. До гавані Схевенінген приходять судна з першим уловом – Hollandse Nieuwe (“Голландська нова”). За давньою традицією перший бочонок з цим оселедцем дарували королеві Нідерландів. Тепер його продають з аукціону, прибуток від якого йде на благодійність.
Ми замовляємо сет (380 гривень), до якого, крім оселедця, ще входить мікс крокетів з трьома соусами, голландський сендвіч, картопля фрі і кіббелінг (шматочки риби – зазвичай тріска, але може бути минтай, хек або кобальт – що подаються з майонезним часниковим або тартарним соусом).
– До сету ми пропонуємо коктейлі, які також спеціально розробили до Свята Короля, і всі вони коштують по 100 гривень, – пояснює офіціантка Анастасія.
– Я, мабуть, буду пиво, – заявляє безапеляційно Ельміра. – Під оселедець – це саме те, що треба. Плюс я обожнюю голландське пиво.
Нам приносять сет. Оселедець – божествений, ми замовляємо ще одну порцію.
– Ти знаєш, як правильно, до речі їсти оселедець саме в Нідерландах? – запитую Ельміру, яка вже нанизує шматочок риби на виделку.
– Хіба не звичайним способом, як це прийнято у нас?
– Ні! Забудь про виделку та ніж. Голландці беруть її за хвоста і відкусують шматочок за шматочком. Але, враховуючи те, що наш оселедець вже порізаний, будемо їсти як заведено у нас, – пояснюю подрузі.
Альона цікавиться, як нам страви. Я в захваті від крокетів.
– Це дуже популярна в Голландії страва. Тут три види – сирні, картопляні і яловичі крокети. Під кожен вид – свій соус, – пояснює Альона.
Ми вже ситі-п’яні і не можемо себе змусити спробувати ще якісь смаколики. А їх в меню безліч.
Нам рекомендують наступного разу скуштувати: smorrebrod та гаазькі вафлі, бузару – білий рибний суп з червоною рибою (87 гривень) або густий рибний суп з кальмарами та рапанами (87 гривень), телятину за рецептом старого голландця – шматочки вирізки смажені з овочами у вершковому соусі та теріякі (185 гривень). А якщо любите рибу, то пиріг рибака – соковиті шматочки білої риби у кокосово-імбирному соусі з зеленню та шпинатом під картопляним пюре (178 гривень).
До того ж, за словами Альони, тут дуже смачні бізнес-ланчі – 99 гривень за дві страви, за три страви – 144 гривні.
Рахунок нам приносять в голландському башмаку. До речі, в ресторані величезна кількість атрибутів та речей, які притаманні цій країні. На вході, наприклад, вас зустріне візитна картка Нідерландів – велосипед.
Раджу вам обов’язково відвідати “Амстер Дамстер”, іншого такого закладу в Києві ви не знайдете.
Подорож кухнями світу на цьому не завершується. Наступного разу буду знайомити вас ще з однією надзвичайно популярною кухнею. Якою? Це наразі секрет, тому смакуйте мою сторінку і до зустрічі в ресторанах Києва!
Читайте: 17.804: як в Києві об`їхати всю Індонезію (фото, відео)
Фото автора