Вчора пройшов другий день Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики “Прес-весна на Дніпрових схилах”. І це подарувало всім охочим можливість відвідати майстер-класи від відомих журналістів, редакторів та блогерів. Головною особливістю фестивалю стала його багатогранність.
Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV“
Адже усі онлайн-заняття проводилися за різними спрямуваннями. Так, наприклад, було розказано не лише про основи журналістики та поради юним акулам пера, а й навіть про те, як правильно вести свою сторінку у соціальних мережах.
Однак, особисто мені, вчора особливо запам‘ятався перший майстер-клас, що проводився шеф-редактором газети “Киеввласть” Ігорем Дармостуком. Тому що саме від цієї людини я почув те, що було мені потрібним найбільше: настанови щодо створення плану до написання журналістського матеріалу і деякі підказки з приводу того, як взагалі журналістську роботу почати. Від Ігоря Дармостука, як від людини зі стажем у сфері засобів масової інформації, я почув короткі, але корисні меседжі про те, що особливо важливим при написанні тексту є першочергове визначення жанру свого майбутнього тексту. І тільки тоді наступним кроком повинне стати створення заголовку. Адже бажано написання журналістського твору починати саме із цієї частини, що вже одним реченням може описати усю подальшу роботу. Також було сказано про важливість використання простої і граматично правильної мови, глибоке знання змісту матеріалу задля написання будь-чого і про потребу до вміння долати свій власний страх публікувати і показувати власні тексти. Бо саме страх для молодого журналіста, за словами Ігоря Дармостука, гальмує його розвиток і діяльність. Страх бути банальним, занадто сірим або ж не сприйнятим тими, хто його буде читати. Хоч навіть і для таких ситуацій було дано рішення – пробувати робити пости зі своїми роботами у соц мережах, щоби дізнатися від пересічних людей, чи справді їм подобається те, що було написано Вами.
Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV“
Одним словом, майстер-класи виявилися корисними і дійсно допомогли поглянути на деякі аспекти журналістської роботи інакше. За що я дуже вдячний як Інформаційно-творчому агентству “Юн-прес”, так і всім тим, хто долучився до заходу “Прес-весна на Дніпрових схилах” та поділився частиною свого журналістського досвіду з такими ж юними і зацікавленими у цій сфері людьми, як я.