27 січня в ІТА “ЮН-ПРЕС” відбулася зустріч майбутніх журналістів з юними винахідниками. Щороку в січні рішенням Асамблеї ООН відзначають День дітей-винахідників або День дитячих винаходів.
Цю дату обрали не випадково, а в честь Дня народження відомого політичного діяча, вченого, дипломата, винахідника і журналіста Бенджаміна Франкліна. Цікаво, що перший свій винахід — ласти для плавання, які одягалися на руки, — Бенджамін створив ще в 12 років. Далі був блискавичний проект громовідводу, крісло-качалка та численні наукові висновки, якими послуговувалися вчені протягом багатьох десятків років.
Матеріал створено в рамках Проекту”Юн-Пресс-KV”
Друже, а ти знаєш, що об’єднує фруктове морозиво, калькулятор, водні лижі та шрифт Брайля? Виявляється, всі ці предмети винайшли діти. А ще – хутряні навушники, рукавчики без пальців, паперовий пакет з квадратним дном, батут…
А ось – досягнення юних винахідників минулого року. Це електронний медичний браслет, розумна таблиця, автономний робот-помічник з голосовим керуванням, “роборука” як пристрій автоматизації майбутнього, інтерактивна система моніторингу якості повітря на базі мікроконтролера NodeMCU, вітроенергетична установка для добування води з повітря, окуляри доповненої реальності, smart-підставка до горщика для догляду за кімнатними рослинами та інші.
Є чим похвалитися й нашим юним друзям.
Учень столичного ліцею інформаційних технологій № 79, вихованець Київського відділення МАН Вадим Глотка презентував створений ним додаток (розширення) для CMS Joomla, за допомогою якого люди з ослабленим зором матимуть змогу всі тексти переводити в голосові файли й не читати їх, а слухати.
Вихованець гуртка “Юні конструктори приладів радіоелектроніки” КПДЮ Андрій Нікіфоров розробив прилад для дистанційного бездротового керування кількома об’єктами. Цей прилад може стати незамінним помічником для людей з обмеженими можливостями.
11-класниця школи № 91, переможець МАН Євгенія Іванова працює над створенням програмного засобу постобробки сигналів для створення електронних навігаційних карт. Дівчина серйозно займається розвитком безпеки річкового транспорту. До речі, цей пристрій можна буде застосовувати і в авіації.
Студент коледжу КНЕУ ім. В. Гетьмана Микола Степаненко вже кілька років працює над розробкою адаптивних веб-сайтів за допомогою “Flexbox”.
А різнобічна особистість, яка з однаковим успіхом займається музикою, спортом і наукою, учениця фізико-математичного ліцею № 142 Вікторія Помазун розробила онтологічний портал ліцею. Дівчина перенесла вчення Арістотеля про класифікацію та систематизацію предметів на електронне підґрунтя і переконана, що онтологічні портали й чітка систематизація допоможуть у будь-якій роботі і в будь-якій галузі.
Це – лише перші “ластівки”. Юні журналісти ІТА “ЮН-ПРЕС” планують розповідати про творчих ровесників, проводити з ними зустрічі, “вітальні”, – популяризувати творчість і науку юних.
Матеріал створено в рамках Проекту”Юн-Пресс-KV”