VIVAT, “Прес-весна на Дніпрових схилах”!

VIVAT, “Прес-весна на Дніпрових схилах”!

Юні й дорослі  журналісти, літератори, телевізійники, фотографи, радіожурналісти, блогери, медіа-педагоги “відтелеграмили”, “відфейсбучили”, “відінстаграмили”, “відютюбили”, “відгуглили”, відфестивалили на відстані! XІХ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики ІТА “ЮН-ПРЕС” Київського Палацу дітей та юнацтва незмінно пройшов  у травні, але онлайн.

Цьогорічний Фестиваль-конкурс “Прес-весна на Дніпрових схилах” вже вдруге проходить в онлайн-формі через covid-19.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV 

За 19 років “Прес-весна” дала старт і дорогу в світ журналістики сотням дівчат і юнаків з різних куточків України та з багатьох країн світу. Ми добре  пам’ятаємо фестиваль наживо: натхнення і запал  організаторів і учасників,  безліч нових знайомств, емоцій, ігор, майстер-класів, дискусій,  шалений драйв і ритм, теплохідна прогулянка Дніпром, екстремальні змагання, цікаві квести!…. “Прес-весна на Дніпрових схилах” — це три  дні постійного гарного настрою і очікування того,  що  буде далі.  Але пандемія коронавірусу нахлинула минулого року дуже несподівано Та, незважаючи на такі непередбачені труднощі і те, що спілкування через екран пристроїв не замінить спілкування живого, все було на високому рівні — учасників, як завжди, чекало ще більше цікавої інформації та порад, які майбутні журналісти взяли собі на замітку.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Впродовж трьох місяців на пошту  Фестивалю приходили роботи, зареєстровано 474 роботи з різних регіонів України. А також із Білорусі, Узбекистану, Казахстану, Польщі, Словенії, Чехії та Нідерландів. Найбільше робіт надійшло з м. Бердянськ Запорізької обл., м. Лиман, Донецької обл., м. Кременчук, Полтавської обл., м. Кривий Ріг, Дніпропетровської обл., з Чернівецької області та з Києва.

Творчі роботи подавалися на конкурс у 10 номінаціях у сфері медіа: “Літературний твір”, “Газета, “Журналістська робота”, “Нові медіа”, “Медіа-проект”, “Відеоробота”, “Фоторепортаж”, “Радіоробота”, “Традиції та новаторство”, “Голос покоління Z”. За кількістю надісланих робіт лідерами стали “Журналістська робота”, “Відеоробота” та “Фоторепортаж”. В умовах карантину виросла конкуренція серед робіт технічного спрямування.

Усі роботи оцінювало професійне журі:  редактори та журналісти провідних засобів масових комунікацій України, науковці та практики столичних закладів вищої освіти.

Цьогорічна тема Фестивалю –  “МедіаКОД моєї країни, світу”.  Три  дні яскравого та професійного журналістського свята онлайн; 18 цікавих і корисних заходів для юних “акул пера” в мережі; 13 вебінарів, брифінгів і майстер-класів у прямих ефірах та онлайн  від експертів ― професійних журналістів, блогерів та медіатренерів, на  які зареєструвалося понад 400 учасників.

У програмі Фестивалю: урочисте відкриття Фестивалю ― “Прес-весна”: запалюємо на відстані!” вітальні відеоролики від організаторів та гостей, презентації закладів вищої освіти, медійних фестивалів і конкурсів від партнерів, зустрічі з лідерами думок та громадськими активістами, перегляди документальних фільмів про національну ідентичність, віртуальна екскурсія до Музею становлення української нації,  тематичний квест, розроблений викладачами Київського Палацу дітей та юнацтва. Від професіоналів – відомих  журналістів та медіатренерів – майстер-класи і вебінари з безпеки в інтернеті та медіаграмотності, сучасні тренди протидії фейкам і дезінформації. А ще – робота онлайн-редакції  “ІнфоМанія, Алея зірок “Прес-весни” і, звісно, урочиста церемонія нагородження переможців XIХ-го Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики “Прес-весна на Дніпрових схилах”.

Учасників фестивалю привітали: директор Департаменту освіти і науки м. Києва Олена Фіданян; директор Київського Палацу дітей та юнацтва Оксана Добровольська; керівник ІТА “ЮН-ПРЕС” Надія Іллюк;  заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський; перший заступник Голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Богдан Червак;  актор, режисер, командир роти кіборгів, народний депутат України Андрій Шараскін ; офіцер Національної гвардії України школи Христина Бойчук;  ветеран 93-ї бригади, сапер Анатолій Фатєєв; ветеранка батальйону ім. Кульчицького Ляна Кромбет; громадський діяч, молодіжний посол ЮНІСЕФ, співзасновник БФ “Вільні UA”, волонтер, фронтмен гурту “Антитіла” Тарас Тополя.

Київ – дружнє місто до талантів

“Київ – дружнє місто до талантів. Потрібно виявляти нові таланти і можливості для їхньої реалізації в житті” – підтримав відкриття 19-го Міжнародного фестивалю-конкурсу “Прес-весна на Дніпрових схилах” Валентин Мондриївський, заступник голови Київської міської державної адміністрації. До речі, за першою освітою він ― журналіст, – “Приємно, що Київ є організатором і господарем таких великих і значимих фестивалів. Це для нас не вперше. В історії міста і країни вже відбулися Євробачення, єврофутбольні баталії, великі музичні й спортивні  фестивалі, і, звичайно ж,  “ПРЕС-весна” Київського Палацу дітей та юнацтва ”.

Вишиване ім’я ― мій особистий МЕДІАКОД та ОБЕРІГ

Напередодні Всеукраїнського дня вишиванки та урочистого відкриття ХІХ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики “Прес-весна на Дніпрових схилах” юні медійники #ІТАЮНПРЕС Київського Палацу дітей та юнацтва зустрілися директоркою Департаменту освіти і науки м. Києва ― Оленою Фіданян.

У бліцінтерв’ю пані Олена розказала, що серед різноманітних вишиванок у її гардеробі, є такі, на яких вишите її закодоване у символах та візерунках ім’я. Побачити його можна й на її особистій сторінці у ФБ.

Такі родинні обереги мають і члени її родини й дуже цим пишаються. Вони вірять у магічну силу цих закодованих послань, якими наші предки, ще не знаючи алфавіту, позначали один одного і цим самим створювали оберіг для себе й своїх нащадків.

“Бережіть себе і своїх рідних! Носіть вишивану Україну в серці!” – наголосила Олена Фіданян.

Другий день програми “Прес-весни” запам’ятався своєю інформативністю: було проведено 12 вебінарів на важливі для нас як майбутніх журналістів теми. під час другого дня ПРЕС-весни, ми вчилися всі разом – вихованці і педагоги. Девіз дня – “Прокачай медіаскіли або ПРЕС-ВЕСНА від партнерів”. А ще – введення в професію журналіста від українських закладів вищої освіти. Стрімили увесь день. Заповнювали стрічку фейсбука відеороликами та вчилися оформлювати свої думки коротко й тезисно. Ми всі отримали багато нових знань від справжніх знавців своєї справи.

Вебінар “Сучасні тренди протидії фейкам і дезінформації” від Олександра Гороховського ще раз нагадав про те, що ми живемо у наповненому різноманітною інформацією світі, і що ця інформація далеко не завжди є правдивою. Слухачі дізналися, чому і кому  це вигідно і як на фейках будують справжній бізнес, як дезінформація маніпулює свідомістю людей, а на прикладах з реального життя були продемонстровані наслідки дезінформації. Фразою Олександра Гороховського можна описати весь процес поглинання людиною різної, в тому числі і неперевіреної інформації: “Чим більше ми розсуваємо межі знань, тим менше ми знаємо”. Інформація — наша найбільша зброя: так само, як бути корисною, вона може нести шкоду, тому важливо залишатися до всього критичним, не вірити усім “експертам” на слово та обов’язково звірятися з офіційними джерелами інформації.

Завдяки вебінару “Що таке візуальна грамотність” від Оксани Волошенюк, координатора проєктів Академії української преси, слухачі змогли дізнатися про те, що ж таке візуальна грамотність, навіщо вона потрібна та як нею оперувати. На питання “що ж таке візуальна грамотність” спікер відповіла: “Візуальна грамотність – це насамперед вміння суб’єкта адекватно сприймати й продукувати зорові образи. Візуально грамотна людина може розрізняти та інтерпретувати видимі дії, об’єкти та символи”.  

Цікавим і змістовним для професіоналів  був вебінар Анжеліки Досенко, доцента Київського університету імені Бориса Грінченка “Різновиди макетів друкованої та інтернет-реклами”. Координатор проєктів Академії української преси  Юлія Кулик, під час вебінару “У що грають медіаграмотні люди?” презентувала цікаві медіа-ігри “Мафія” та “365”. Журналіст, викладач, медіатренер Академії української преси Андрій Юричко розповів про нові виклики  в сучасній журналістиці,  а спікер штабу АТО, начальник прес-служби Генерального штабу Збройних сил України 2014, 2017 р. р. Владислав Селезньов  під час вебінару  “Кризова журналістика в умовах російсько-української війни” повідомив унікальну інформацію про роботу журналістів у зоні бойових дій

Майстер-клас від викладачів, доцентів Факультету PR і журналістики Київського національного університету культури і мистецтв Анни Полісученко, Олексія Ситника та  Ярослава ЯцевськогоDigital-фішки від університету культури” зібрав не лише значну аудиторію, а й захоплені відгуки. Надзвичайно цікавими були  майстер-класи: “Алогомора! Інформаційні бульбашки, фейки та інші горокракси: як виявляти і протистояти?” від студентки Університету державної фіскальної служби України, керівника гуртків ІТА “ЮН-ПРЕС” КПДЮ Ольги Кацан; “Як правильно писати новини для інформаційного агентства” від  заслуженого журналіста України, доцента кафедри соціальних комунікацій Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. академіка Степана Дем’янчука з м. Рівне Віктора Мазаного;  “Етика у медіа: сучасна проблематика реалізації”  викладача кафедри слов’янської філології та журналістики Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського Вікторії Гуменюк.

Фішкою Фестивалю є традиційний медіа марафон “Інфоманія”, під час якої юні й дорослі учасники фесту в режимі нон-стоп дві доби надають свої журналістські матеріали, фото та відео, присвячені подіям Прес-весни та 30-річчю ІТА “ЮН-ПРЕС”, розкривають свої враження від нового формату цьогорічного фестивалю, згадують цікаві фестивальні моменти минулих років.

Окрім нагород і нового досвіду юні медійники, як завжди, отримають унікальну можливість вступити до вітчизняних профільних вишів на пільгових умовах (за сертифікатами зі знижкою для переможців). Адже незмінний девіз Фестивалю – “Стань студентом у травні”.

Третій день фестивалю “Прес-весна на Дніпрових схилах” розпочався з привітання учасників народним художнім ансамблем сучасної хореографії “Фламінго”. Випускники “ЮН-ПРЕСу” поділилися своїми думками про те, яку важливу роль відіграє інформаційно-творче агентство “ЮН-ПРЕС” для становлення молодих журналістів. І, нарешті,  довгоочікуване нагородження переможців.

А переможці цьогорічного фестивалю-конкурсу солідні: 45 переможець заочного конкурсу, 57 номінант спецпремій заочного конкурсу, 12 переможців конкурсу для репортерів фестивалю онлайн-редакції #Інфоманія: 2021.

Перемогу в номінації “Журналістська робота” вибороли: Олександра Штанько з м. Бердянськ Запорізької обл. й Олег Синяк з  м. Лиман, Донецької обл.  ІІ місце розділили  Анна Останіна  з м. Лиман і Дмитро Полубок з  Бердянська. На ІІІ місці – Марія Лисенко, вихованка БТДЮ Інгульського району м. Миколаєва та Поліна Кривцун і Анастасія Дудка (Студія “Юн-прес” Центру дитячо-юнацької творчості ім. Є. Руднєвої,  м. Бердянськ, Запорізька обл.)

У номінації “Газета” І місце виборола “Шкільна газета “ДИВОnews 61’’” ЗОШ  N 61 м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області. На  II місці –  газета “Країна Творчості” обласного Будинку художньої творчості Миколаївської обласної ради і газета “Неформат” Центру дитячо-юнацької творчості, м. Бердянськ. III місце розділили Vin Media Team, газета “VTL Times”, комунального закладу “Вінницький технічний ліцей”, газета “Світанок” гімназії N 127, м. Кривий Ріг і журнал для підлітків “LOOK” Зразкового художного колективу “Гурток літератури та публіцистики “Діалог” Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді.

Номінація “Фото” визначила безсумнівним переможцемм Дарину  Кінаш  (Студія “Юн-прес” Центру дитячо-юнацької творчості ім. Є. Руднєвої, м. Бердянськ, Запорізька обл.)  На ІІ місці– киянка  Вероніка Балашова (ІТА “ЮН-ПРЕС”). ІІІ місце виборола Дарина Набока  (Медіа-Центр “Зоряний TV”, м. Кременчук Полтавської області)

Номінація “Традиції і новаторство”: І місце – Синягівська Ірина Сергіївна керівника гуртка-методиста зразкового художнього колективу “Юний журналіст” Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді). ІІ місце дісталося керівнику Зразкового художнього колективу  “Гурток літератури та публіцистики “Діалог” Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді Лебідь Яні Володимирівні та керівнику гуртка “Журналіст” Кобеляцького будинку дитячої та юнацької творчості імені Миколи Касьяна, (Полтавська обл.) Білаш Олені Володимирівні. ІІІ місце  виборола Команда “Репортер-Миргород”, керівник Микола Марченко (Миргородська станція юних техніків, Полтавська обл.)

 У номінації “Радіоробота” І місце виборола команда дитячої інформаційної агенції “Крила” Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва.  ІІ місце дісталося Катерині Шаповаленко (ІТА “ЮН-ПРЕС” Київського Палацу дітей та юнацтва). На ІІІ місці – вихованка гуртка “Журналіст” Кобеляцького будинку дитячої та юнацької творчості імені Миколи Касьяна, Полтавська обл. Валерія Ліхачова

Номінація “Медіапроект” визначила переможця – Атаконис Амір -вихованець медіацентру Палацу школярів ім. Аль-Фарабі (м. Нур-Султан Респу́бліка Казахстан).  ІІ місце – медіацентр Палацу школярів ім. Аль-Фарабі (м. Нур-Султан Респу́бліка Казахстан). На ІІІ місці  – команда  дитячого медіацентру “К-video” Чернівецької гімназії № 2, м. Чернівці

У номінації “Літературний твір”  І місце  дісталося  Єлизаветі  Омельченко, студентці Оптико-механічного коледжу КНУ ім. Т.Шевченка, м. Київ. ІІ місце – у Валерії Болобан (Оптико-механічний коледж КНУ ім. Т.Шевченка, м. Київ). ІІІ місце розділили Вероніка Мучанка, студентка І курсу Київського міжнародного університету і Вікторії  Шемігон,  (ІТА “ЮН-ПРЕС” Київського Палацу дітей та юнацтва).

У номінації “Голос Покоління Z” І місце – Інформаційно-рекламний тижневик “ЕХО” та вихованці гуртка “Журналістика” Кобеляцького будинку дитячої та юнацької творчості імені Миколи Касьяна, ІІ місце вибороли Олена Коновалова – журналістка порталу “Лозова. City”, керівник гуртка “Дитяче телебачення” Лозівського БДЮТ  (м. Лозова, Харківська обл.)  і дитячий журнал-каталог “STILNYASHKA” ГО “Талановиті діти Рівненщини”, керівник Наталія Шмід. На ІІІ місці – команда “MolodMedia” гуртка “Громадська журналістика” (керівник Владислав Степаненко) відділу PR-технологій та медіавиробництва Київського Палацу дітей та юнацтва і дитяча телестудія “Зеркальце” м. Молодечно, Республіка Білорусь,

Номінація “ВІДЕОРОБОТА” визначила переможців:  дитяча ТВ студія “ОбовсемКа” Чугуївського будинку дитячої та юнацької творчості, м. Чугуїв, Харківської обл. і ŁÓDZKA TELEWIZJA MŁODZIEŻOWA Палацу Молоді ім. Юліана (м. Лодзь, Республіка Польща). ІІ місце – Студія дитячого телебачення MÓW Production Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості й Дарья Молотовська –  вихованка медіацентру Палацу школярів ім. Аль-Фарабі (м. Нур-Султан Респу́бліка Казахстан).  ІІІ місце  розділили Телекомпанія “ОКО” Кіровоградської гімназії нових технологій навчання м. Кропивницкий і Євгеній Насєкайло, вихованець дитячої телестудії “Зеркальце” Централізованої клубної системи Молодечнеського району м. Молодечно, Республіка Білорусь,

У номінації “НОВІ МЕДІА”  І місце виборола команда “Teenagehappiness” ІТА “ЮН-ПРЕС” КПДЮ. ІІ місце – команда “TikTokTeam” ІТА-“ЮНПРЕС” КПДЮ “ЮН ПРЕС”. ІІІ місце дісталося авторському колектив ради Хмельницького міського учнівського самоврядування “Нова генерація міста” м. Хмельницький

Організатори  та співорганізатори Фестивалю-конкурсу: Київський Палац дітей та юнацтва, Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за підримки Міністерства освіти і науки України, Національна спілка журналістів України, Державний комітет телебачення та радіомовлення України, Академія української преси, Національна спілка письменників України, інтернет-видання “КиевVласть”.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV 

КиевVласть

Автор:
Крамаренко Ольга та Шемігон Вікторія, гурток “Репортери”, Наталя Плохотнюк
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
09:00 Столична міськрада вирішила поповнити статутний капітал КП “Спецжитлофонд” на 3 млрд гривень за рахунок бюджету Києва. Ці гроші мають піти на формування т.зв.…
Banner
QlU7mDx4