3-річчю Майдану присвячується. Онлайн протест IT і телеком підприємств

Оксана Борисенко
Оксана Борисенко

Президент асоціації DigitalUkraine

Виходячи в 2013 році одними з перших на Майдан, представники української IT- і телеком-спільноти сподівалися підтримати країну в її прагненні нарешті заявити про себе як про демократичне, прогресивне й по-справжньому європейське суспільство. Переїхати на Захід кожен з нас мав змогу давно. Але тоді Україна втратила б понад 100 тисяч молодих, перспективних, талановитих і високооплачуваних фахівців. Тоді б Україна втратила майбутнє…

Що ми отримали натомість?

Так звані “силовики” – співробітники СБУ, МВС, Податкової міліції, прокуратури – кошмарять ті компанії, що навіть в нинішніх важких умовах продовжують залишатися на плаву. Це стосується не тільки IT й телекому, це стосується всього “живого” бізнесу. Це й надумані приводи для позапланових перевірок, й варварські методи отримання речових доказів, й безкінечні виклики фахівців на безглузді допити, начебто злочинців.

Всі ці три роки після Революції Гідності ми живемо в постійному очікуванні, що в будь-який момент до офісу можуть увірватися силовики і, прикриваючись пошуком терористів, порнографів або шпигунів, влаштувати “маски-шоу”.

Ухвалення законопроектів, які урізають права силовиків і дозволяють компаніям дихати на повні груди, затягується.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Наслідки обшуків завжди згубні для бізнесу: після вилучення серверів і іншої техніки потрібно мінімум місяць відновлювати роботу, просити фахівців залишитися в країні і доводити закордонним інвесторам, що в Україну варто вкладати гроші. Про яку інвестиційну привабливість ми говоримо?! За останні три роки наша країна втратила понад 10 тисяч працівників сфери. Всі вони по одному, з сім’ями або цілими компаніями переїхали за кордон.

Ось ще цифри: за півтора року високотехнологічні компанії пережили більше 50 обшуків! І жодна справа не була доведена до суду. При цьому ще не було прецеденту, щоб правоохоронців або суддів, які винесли протизаконні постанови про обшук, було покарано.

Чого ми просимо?

Україна могла б вже стояти на порозі “великого вибуху”, оскільки зростання замовлень і розширення штатів дозволили б залучити в галузь ще, мінімум, 100 тисяч людей. Це стало б каталізатором розвитку країни і забезпечило б інноваційний стрибок. Двократне зростання ефективності всіх галузей українського бізнесу, електронне урядування, боротьба з корупцією і, як наслідок, різкий розвиток України – все це неможливе без IT.

Згідно з прогнозами, в 2016⎼2020 роках ІТ-індустрія здатна заплатити в бюджет понад 36 млрд грн податків, якщо нам не заважати. Таким чином, внесок ІТ і телекому в ВВП країни досягне 5,7% вже в 2020 році! IT галузь платить податки, приносить валютну виручку, яка має набагато більше значення, ніж кредити МВФ! То чому ж ви ріжете курку, яка несе золоті яйця до бюджету країни!

Варто зробити лише кілька кроків: нарешті накласти мораторій на вилучення техніки у високотехнологічного бізнесу, припинити надумані перевірки, прийняти закони про розвиток hi-tech-компаній.

Оксана Борисенко, президент асоціації DigitalUkraine

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Кожна десята гривня під питанням: на ремонтах дитячої лікарні в Києві можуть переплатити 48 млн грн
Кожна десята гривня під питанням: на ремонтах дитячої лікарні в Києві можуть переплатити 48 млн грн
09:00 У Києві триває оновлення кількох корпусів Київської міської дитячої клінічної лікарні №1. Упродовж 2025 року лікарня уклала із ТОВ «Інж-Строй Компані» дев’ять договорів…
12,8 млрд гривень на метро і “Київтеплоенерго”: столична міськрада погодила отримання кредитів від ЄБРР і “Ощадбанку”
12,8 млрд гривень на метро і “Київтеплоенерго”: столична міськрада погодила отримання кредитів від ЄБРР і “Ощадбанку”
13:00 Столична міськрада погодила отримання найближчим часом відразу трьох кредитів на загальну суму понад 12,8 млрд гривень. В “Ощадбанку” планується взяти позику в розмірі…
Не до зими: у Білій Церкві зірвана сесія міськради поставила під питання підготовку до опалювального сезону
Не до зими: у Білій Церкві зірвана сесія міськради поставила під питання підготовку до опалювального сезону
10:00 Скандал навколо зірваної 89 позачергової сесії Білоцерківської міськради продовжує набирати обертів. Поки секретар ради та депутати, які не прийшли на засідання, перекладають відповідальність…