А кредит не справжній…

Станіслав Куценко
Станіслав Куценко

Експерт-юрист, начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві

Втрата документів може трапитись практично з кожним. Найнеприємніше – втратити паспорт України, адже це головний документ, який засвідчує особу в нашій державі, тому без нього виникає маса складнощів. Так як це сталось із киянкою Ольгою, котра загубила паспорт у метро в час пік. Через заклопотаність до поліції вона звернулася тільки через 2 тижні. Та згодом виявилося, що у неї є борг перед банком по кредиту у декілька тисяч гривень, який вона, звичайно, не брала.

Колектори почали турбувати дівчину телефонними дзвінками і нагадуваннями про борг. Усе б нічого, але цей кредит Ольга не брала.

Розібравшись у ситуації, зрозуміло, що від таких кредитних схем мало хто застрахований, особливо якщо Ви не подбали про своєчасну подачу заяви до поліції про втрату документів. Шахраї приводять у банк схожу на вас людину (по фотографії у паспорті) або роблять ще простіше – просто переклеюють фотографію у паспорті. Іноді буває, що у махінаціях замішаний і співробітник банку. Хоч грошей Ви і не брали, але по документах зобов’язані їх повернути.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Тож, що робити коли Ви дізнались, що на вас оформлено чужий кредит, скажімо, в 100 тисяч гривень, і кредитори вимагають негайно повернути борг?

Для початку зверніться до поліції (за місцем реєстрації місця проживання) з заявою про шахрайство, в якій викладіть ситуацію у вільній формі. 

У заяві потрібно просити провести перевірку і порушити кримінальну справу за ст. 190 Кримінального кодексу України, тобто “Шахрайство”. Заява пишеться на підставі статей 94, 95, 97, 98 Кримінально-процесуального кодексу України.

Далі йдіть до банку-кредитора з отриманими від поліції документами та пишіть претензію на імя директора. Спробуйте витребувати з банку-кредитора договір із “вашим” підписом і просіть провести почеркознавчу експертизу.

Окремо хочу наголосити, що при втраті документів Вам необхідно в той же день звернутись до поліції з відповідною заявою, де Вам дадуть відривний талон, який підтвердить факт подання даної заяви. З виданою постановою слід звернутись до підрозділів державної міграційної служби, там Ви заплатите штраф.

Відповідно до статті 198 Кодексу України про адміністративні правопорушення за умисне псування чи недбайливе зберігання паспорта, що спричинило його втрату, тягне за собою попередження або накладання штрафу від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає від 17 до 51 грн.

Зверніть увагу на дату укладення договору: якщо ви зможете надати документи, що підтверджують вашу відсутність у країні на той момент (квитки, візи, бронювання готелів), то це також істотно полегшить подальші розгляди.

Також потрібно звернутись зі скаргою до Національного банку України. Після того як її приймуть, почнеться службова перевірка діяльності кредитора.

Розплутуючи клубок, правоохоронні органи вимагатимуть кредитну справу в банку, і їм не зможуть відмовити.

Наступний крок – звернення до суду. Адже, по суті, банк – теж потерпіла сторона, оскільки втрачена значна сума коштів.

Перше правило боротьби з колектором – ніяких усних розмов, тільки паперове листування.

За загальною практикою після рішення суду на Вашу користь банк залишається винним у недбалому ставленні до персональних даних. Не бійтеся вимагати компенсації за моральну шкоду – Ви маєте на це повне право!

Якщо Ваші права порушуються, звертайтесь до правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України “Я МАЮ ПРАВО!”. Тут Ви отримаєте не тільки правову консультацію, але й безкоштовного адвоката від держави, котрий буде захищати Ваші порушені права у суді.

Захищайте свої права з Мін’юстом!

Читайте:

“Недоторкані” чи “безкарні”?

Трудові права неповнолітніх. Поради юриста

“Ні” дискримінації для осіб з інвалідністю

Що треба знати про субсидії

Як протистояти поборам у школі

1,8 млрд грн аліментів на користь дітей – результат роботи з початку року

Увага, викрали авто! – поради юриста

Обережно, злий пес: хто відповідатиме за домашніх тварин

Якщо потрапили у дорожньо-транспортну пригоду через стан доріг…

Як це працює – зміна імені

Станіслав Куценко, експерт-юрист, начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві

KиевVласть


Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4