А ким ти мрієш стати ?

Вероніка Кайданник

“Юн-прес” м.Київ

Нещодавно відбулась зустріч з колишніми однокласниками, які пішли зі школи після дев’ятого класу. За розмовами всі почали ділитися своїми враженнями від нового навчального закладу, нового колективу, розповідати, де й на кого вони вивчаються. Мене вразила розповідь одного з моїх друзів.

“Та не знаю, мені якось все одно, – говорить Артур.  – На пари просто прихожу, а так мені не дуже цікаво навчатися на медика. Якщо чесно, то й не хочеться, я б краще ще два роки просидів в школі”.

Усі пам’ятають його, як хлопця, котрий на уроках образотворчого мистецтва допомагав малювати чи не кожному в класі. Усі дуже здивувалися почувши те, що він поступив до медичного коледжу, адже були впевнені, що років через десять ми будемо приходити до галерей і розглядати його картини. На питання чому тоді він пішов навчатися на медика він відповів: ” Мій тато працює хірургом, а мама – терапевтом. І мене навіть ніхто не питав, ким я хочу бути. Від мого народження всі родичі знали, що я теж буду займатися медициною”.

Матеріал створено в рамках Проекту  “Юн-Пресс-KV” 

Після цієї розмови, я серйозно задумалась над цією проблемою, адже це непоодиноке явище. У третини моїх друзів така сама ситуація. То чому ж так трапляється? Невже батькам все одно, чи буде подальша професія їхніх приносити їм задоволення, чи усі будуть як роботи ходити на роботу яка їм набридла, і думати про те, як би швидше піти додому. Це я вирішила дізнатися безпосередньо у батьків. “Я не бажаю зла своєму сину, я просто хочу, щоб він виріс гідною людиною. Так, творчі здібності це добре, але це не є гарантією стабільного заробітку. В наш час потрібно мати великі гроші, щоб розкрутитися. Усі вміють малювати, чи ліпити щось не зрозуміле. Якби все було так просто, то кожен другий заробляв на своїх картинах мільйони” – пояснює батько Артура Олександр Миколайович.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

То що ж робити, прислуховуватися до батьків, чи бунтувати й відстоювати свою позицію?

Щоб бути об’єктивними, ми вирішила вислухати думку особи поза конфліктом, фахівця з питань відносин між батьками й дітьми.

“Батьки можливо зі свого досвіду хочуть застерегти своїх дітей від неправильного рішення і хочуть допомогти уникнути помилок, які вони можливо робили, будучі молодими. Можливо діти не знають нічого про професію, яку вони обрали, і не розуміють, як важко буде працювати. А якщо батьки пов’язані з професією, вони точно знають з якими труднощами може зіткнутися їхня дитина, завжди зможуть допомогти. Можливо саме тому бачать своїх дітей у цій спеціальності. Головне пам’ятати, що наші мама і тато – це люди які завжди бажають нам лише найкращого. Можливо вони не зовсім розуміють сенс твого вибору, або взагалі не чули про таку професію і це їх лякає. Вони прагнуть виростити нас достойними людьми. Це гостре питання можна вирішити без сварок, а просто розповівши про свої інтереси, розповісти, що може дати вам ця професія і дійти до спільного рішення”, – розповідає психолог Яценко Наталія Леонідівна.

Навіщо примушувати дітей вивчатися на професію яка їх не цікавить? Якщо у вас нема інтересу до вашої професії, ви ніколи не будете віддаватися їй на сто відсотків. Археолог не зможе професійно зніматися в кіно, кухар не зможе лікувати людей, а футболіст не зуміє робити роботу бухгалтера. Майбутнє залежить від дітей і від того, як вони будуть ставитися до своєї роботи залежить подальший розвиток суспільства.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”     

 Вероніка Кайданник, “Юн-прес” м.Київ

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4