Про чергову перемогу голосно заявив департамент фінансів – у наступному році у столиці додатково з’явиться 11 дитячих садочків і кудись дінеться 3 школи!
Ще більшою перемогою назвали те, що на 1 дитину в ДНЗ у 2017 році буде виділено 27 824 грн; а в школі – 21 313 грн!
Головне – впевнено називати вражаючі цифри! Але що ж насправді? Проаналізувавши видатки, виходить наступне: у суму на 1 дитину входять і зарплати, і енергоносії, і харчування та інші видатки. Коли я виокремила видатки на енергоносії та зарплату, то отримала справжні видатки на 1 дитину: у дитячому садочку – 3060 грн на рік; у школі – 2344 грн на рік!
Читайте: “Бюджетная спешка не добавляет достоинства властям Киева”, – депутат Киевсовета Шлапак
Може й правда, що сьогоднішні пріоритети у керманичів освіти – це зарплата і енергоносії, але хочеться просто правди, а не ілюзій, якими можна тішитися лише в кабінетах КМДА і на телеекранах.
Та й по зарплаті є про що поговорити – держава вирішила надавати освітню субвенцію лише на зарплату, але чомусь її розмір, незважаючи на голосні заяви Кабміну, для Києва не змінився.
Читайте: Алла Шлапак: “План реализации Стратегии развития Киева похож на журнал “Мурзилка”
Отже, для того, щоб підняти зарплату вчителям, а ще й сплачувати столичні надбавки, місцевий бюджет має знайти ресурси. Але поки вони не передбачені у повному обсязі.
Щодо ремонтів – знову за принципом “хто добіг перший, або хто перший встав, тому і капці”. Повтор трагедії Київської області зі школою мною обгрунтовувся не один раз, але 80-та школа так і не увійшла поки в планові ремонти. Ще одна школа у Голосіївському районі в такому ж аварійному стані – і знову тиша. Чому? Обидві школи на округах, де або немає депутата, або є той, який не знає, що в нього є школи на окрузі.
Так і не вирішено питання медичного персоналу в школах. Ніхто від них не відмовляється, але й передати під контроль медичних установ також не поспішає. По всій країні розказують про закриття інтернатних закладів, а в Києві ніби й не чули.
Читайте: Депутат Киевсовета Шлапак просит не допустить разрушения школы в Печерском районе
Ну це, якщо коротко, про бюджет освіти на 2017 рік! Цікаво ще й те, що в бюджеті знайшли гроші для світлофорів і каруселей у парках відпочинку. Сумно, що такі видатки виявились важливішими. Але мабуть могло бути і гірше.
Алла Шлапак, кандидат экономических наук, депутат Киевсовета