Червона ікра перед новорічними святами здорожчає на 40-45%

Олексій Дорошенко
Олексій Дорошенко

Генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

Червона ікра цього Нового року буде на 45-50% дорожча за минулий. Ціна почала поступово зростати з серпня цього року, і на грудень виробники планують останнє подорожчання. 

Уже зараз скляна баночка 90г відбірної ікри коштує біля 200грн. У такій банці можна оцінити кожну ікринку окремо та насолодитись нею. Найдешевша в бляшанці стартує від 100грн. за 130г. Це також справжня ікра, але вона буде від дешевшої риби, більш дрібною та найнижчої якості. Високої якості ікра в бляшанці коштує вже від 200грн. за 130г. Тому кожен буде обирати на свій гаманець. Але багато для кого Новий Рік не має нічого спільного з червоною ікрою.

Єдиний вихід для охочих зекономити – це знайти ікру, вироблену до липня 2017 року. Але такий продукт може бути трохи гіршим за якістю, хоча термін зберігання делікатесного продукту, вказаний на упаковці, – 1 рік. Справа в тому, що через заборону Європейським Союзом добавки – консерванту E239, знану як уротропін, вона була заборонена і в Україні. E239 використовувався при виробництві сирів та ікри. А зараз самі виробники не впевнені у високій якості продукту з терміном зберігання, вказаним на упаковці.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Слід звернути увагу покупців, що минулого року в продажу були лише залізні банки по 130г. Через здорожчання цього року більшість виробників уже почали випускати й зменшений варіант – у 100г.

Як говорять наші виробники, вони стикнулись навіть із зменшенням попиту з боку найбільш купівельно-спроможної верстви населення, яка раніше купувала собі по півкіло якісної ікри на місяць у скляній банці. Тому зараз почався випуск зменшеної скляної банки по 250 і навіть 200г.

Сезон у бізнесі червоної ікри починається з червня – липня. А цього року всі стикнулись зі значним зменшенням вилову, тому й ціни почали зростати. Оскільки невелика частина людей може дозволити собі придбання червоної ікри в повсякденному житті, то більшість українців може її дозволити лише на Новий рік. Тому й ціни будуть зростати до кінця грудня.

Із підвищенням відпускної ціни від рибалок частина виробників одразу підвищувала вартість відповідно до того, як вона зростала в російських компаніях, які займаються виловом, а частина робила це поступово, щоб і так не шоковути наляканих покупців.

Причина зменшення добутку ікри полягає в значному зниженні вилову лосося. При тому, що вилов лосося катастрофічно скорочується, пояснити причину зникнення риби ніхто не може. Але вчені говорять про причину, яка лежить у глобальних кліматичних змінах.

Якщо в минулі роки подорожчання ікри відбувалось за рахунок збільшення курсу валют, то в цьому році це станеться за рахунок ціни самого продукту. Для поціновувачів ікри краще зробити покупку зараз, не відкладаючи її на передноворічні закупки, коли її вартість може ще зрости на 10 – 15%.

Олексій Дорошенко, генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

KиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
09:00 Столична прокуратура спільно з активістами добилися повернення до комунальної власності ділянки площею 19,72 га в Дарницькому районі біля озера Вирлиця (фактично, водно-болотні угіддя).…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Banner
QlU7mDx4