Чи є альтернатива державній програмі “єОселя”?

Тетяна Донкоглова
Тетяна Донкоглова

CMO компанії “Інтергал-Буд”

Нещодавно Ощадбанк та “Інтергал-Буд” оголосили про підписання меморандуму та ініціювання спільної іпотечної програми, в рамках якої українці зможуть придбати житло під 7% річних. Чи можна вважати цю ініціативу альтернативною пропозицією до програми “єОселя” та чи потрібна вона країні? 

Згідно зі звітами від Укрфінжитло за жовтень, банками-учасниками “єОселя” було видано майже 4 тисячі пільгових кредитів на житло. Своєю чергою Андрій Тарасенко, керівник департаменту альтернативних продуктів та партнерських відносин Укрфінжитла, на девелоперському ком’юніті заході RED CONNECTS 2023 заявив, що до кінця року є ресурс на 10 тисяч угод. Оптимістичні прогнози. Сподіваюсь, вони будуть втілені у життя, адже потреба придбати власне помешкання для українців є дуже гострою. 

Компанія “Інтергал-Буд” є учасником програми. І ми вбачаємо в ній величезний потенціал. Проте розуміємо, що якою б хорошою не була ця державна ініціатива, її масштабів може не вистачати, щоб задовольнити наявний попит на житло. Саме тому важливо, аби великі гравці будівельного ринку та представники банківського сектору об’єднувались та створювали альтернативні пропозиції. Це забезпечить синергетичний ефект та дозволить наситити ринок вигідними пропозиціями придбання нерухомості. 

“єОселя” має певні обмеження, зокрема, щодо позичальників. На першому етапі програми коло осіб, що можуть отримати пільгову іпотеку, було чітко обмежено декількома категоріями громадян. Зараз “єОселя” масштабувалась і на дешевий кредит може претендувати більше українців. Проте не всі та вже не під 3%, а під 7% річних. 

Програма також має обмеження щодо суми кредиту. Гранична вартість нерухомості не може перевищувати середню вартість житла за регіонами України, визначену Мінрегіоном, помножену на певні коефіцієнти. Якщо ця вартість більша, позичальник мусить перекрити різницю власним коштом, що не завжди посильно.

Ще один недолік держпрограми — її залежність від бюджетної спроможності підтримувати реалізацію. Тобто аби “єОселя” працювала та набирала оберти, держава має забезпечувати безперервне фінансування у чималих обсягах. Для країни, що знаходиться в умовах війни, це складно.

Саме тому великий бізнес має запропонувати альтернативу, яка не спиратиметься на бюджетні кошти та буде реалізовуватись паралельно з державними програмами. 

Що пропонують Ощадбанк та “Інтергал-Буд”? 

Іпотечна програма дає можливість придбати нерухомість у будь-якому готовому будинку від “Інтергал-Буд” строком до 20 років з першим внеском від 30%. Протягом перших 3-х років для позичальників діятиме пільгова ставка 7% річних. Починаючи з 4-го року — 19% річних. Гранична сума кредиту становить 10 млн грн.

Ця пропозиція розрахована в першу чергу на тих громадян, які не підпадають під критерії участі в державній “єОселя” оскільки або не належать до пільгових категорій, або вже мають у власності нерухомість, площа якої переважає 52,5 м². 

Спільна іпотека від Ощадбанк та “Інтергал-Буд” також є чудовою альтернативою програмам розтермінування. Вони хоч і вигідніші за кредити на житло на загальних ринкових умовах, проте мають прив’язку до курсу долара США, а це певні ризики, пов’язані з курсовими коливаннями. 

Зараз наша співпраця з Ощадбанк лише набирає обертів і ми сподіваємось, що у найближчому майбутньому зможемо розширити перелік пропованих об’єктів квартирами у будинках, що знаходяться на етапі будівництва.

Тетяна Донкоглова, CMO компанії “Інтергал-Буд”

КиївВлада

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4