Чому діти заважають меру Кличку?

Максим Кондрюк
Максим Кондрюк

Директор БО "БФ "Діти. Україна. Майбутнє"

Останнім часом кияни все частіше звертають увагу на інформацію у ЗМІ, дописи в соціальних мережах та звичайну балаканину в тролейбусі щодо критичної ситуації навколо запису в дитячі садочки міста Києва. Хоча ні, саме із записом до садочку проблем не виникає жодних, але от чи стає це гарантією того, що дитина потрапить до бажаного дошкільного навчального закладу (ДНЗ). Чи потрапить вона взагалі до ДНЗ?

Відповідно до чинного законодавства України, діти мають право на доступну і безоплатну дошкільну освіту. Тобто держава, в даному випадку Київська міська державна адміністрація (КМДА), зобов’язана забезпечити реалізацію такого права дітей. Що ж насправді відбувається в “кулуарах” даного питання?

За інформацією озвученою мером Києва Віталієм Кличком, в черзі до дитячих садочків знаходиться 10 тис. дітей. Але інформація навіть з електронної черги говорить про зовсім інші цифри. Попри запевнення мера про значні зрушення в питанні відкриття нових та реконструкції старих садочків, ситуація в столиці залишається вкрай напруженою.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За даними Головного управління статистики Києва, відсоток охоплення дітей дошкільними навчальними закладами не змінювався з 2014 року і становить лише 65%. З початку 2014 року, кількість діючих садочків у місті Києві зменшилась з 691 до 606.

Але найбільше дивує інше, а саме цілковите потурання діючої тимчасової київської верхівки приватним структурам.

Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА та його структурні підрозділи на місцях аж “надто” переймаються питаннями передачі комунальних садочків у приватні руки. Можливо від цього й своїм тепліше?

Вартість навчання в приватному садочку в Києві коливається від мінімальних 4000 грн, до неймовірних для пересічного українця 27 000 грн. Терпець громадськості уривається.

Останньою краплею для киян стала спроба київських керманичів залишити дитячий садочок №220 по вул. Плеханова 6-а приватним. Активні мешканці Лівобережного масиву завітали на засідання постійної комісії з питань власності Київради з плакатами, де рішуче вимагали повернути садочок громаді.

Замість того, аби вплинути на забудовників та з кожним новим житловим комплексом збільшувати комунальну дошкільну мережу столиці, Віталій Кличко лише всіляко сприяє хаотичній забудові міста та створенню нових, але здебільшого приватних садочків.

І на завершення цитата від всесвітньовідомого боксера: “Ми підтримуємо те, що ті, хто мають можливість і бажання можуть віддавати дітей у приватні дитячі садочки”. Для мене, позиція мера зрозуміла. А для вас?

Читайте: На КГГА подали в суд из-за отсутствия охраны в детских садах

Максим Кондрюк, директор БО “БФ “Діти. Україна. Майбутнє”

KиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
09:00 Столична міськрада вирішила поповнити статутний капітал КП “Спецжитлофонд” на 3 млрд гривень за рахунок бюджету Києва. Ці гроші мають піти на формування т.зв.…
Banner
QlU7mDx4