Де взяти гроші Кличку і Гройсману

Роман Головін
Роман Головін

Голова Всеукраїнського об`єднання власників землі

Мені так жалко мера Києва Віталія Кличка, коли він показує інвесторам Подільсько-Воскресенський міст, бігає перед ними, принижує себе і, тим самим, принижує всіх киян заради іноземних інвестицій (кредитів) на добудову мосту.

Кличко знайшов китайців, щоб будували метро на Троєщину. І мені знову жалко мера Києва, який принижує себе в своїй неспроможності і робить неспроможними українців самостійно побудувати метро на Троєщину.

Мені жалко прем`єр-міністра Володимира Гройсмана. Я не розумію, як можна брати у китайців під державні гарантії 500 млн доларів кредиту (постанова Кабміну №1008 від 18.12.2017 р.) для фінансування операцій з придбання житла або фінансування його будівництва в Україні, з українського бетону і цегли.

Як для цього можна брати у китайців, та ще й долари, а не юані? Це або тупість, або потужна афера. І працювати на цих будівництвах будуть китайці – за європейські зарплати.

А українці будуть і надалі розїжджатися з України по Європі в пошуках європейських заробітків. Ми створюємо Європу для китайців в Україні?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Постійно формувалася і формується уявлення, що для розвитку економіки потрібні закордонні інвестиції. Нібито інвестиції звідкись мають прийти, а для них треба створювати клімат.

Так, гроші є у китайців, американців, європейців, євреїв, арабів, індійців. В світі багато вільних грошей. Проте така концепція не спрацювала в Україні – і не спрацює. А головне – не дасть розвитку національній економіці.

Але урядовці та інші керівники держави продовжують постійно вкладати такі нісенітниці в вуха українцям, показуючи видимість роботи, що ще більше погіршує економічну ситуацію. І складається враження, що влада насправді не розуміє, що таке інвестиції і що таке грошово-кредитна (монетарна) політика держави.

На фоні такого безглуздя з’являється необхідність в запровадженні нової політики з розвитку грошово-кредитної системи держави. Треба допомогти хлопцям та дівчатам, що керують країною, підказати їм, що робити.

Грошово-кредитна політика в Україні не працює і не створює систему фінансової реалізації економічних процесів. Система, яка одвічно хоче притримуватися долара чи євро і боїться, щоб курс валюти не зростав чи не падав – хибна.

Грошово-кредитна політика повинна забезпечити фінансову складову економічного процесу відтворення чи зростання економіки. І вона не може підмінюватися підтримкою грошово-кредитною політики інших країн у вигляді інвестицій в доларах, рублях чи євро.

Читайте: Киеву будет трудно расплатиться с “австро-венграми” по долгам метрополитена

Будь-яка, навіть сама геніальна ідея чи програма з розвитку економіки чи її певної галузі, неможлива без адекватно підлаштованої під неї грошово-кредитної політики.

Грошово-кредитна система, в першу чергу, повинна опікуватися забезпеченням розвитку економічних процесів, а не дублювати валюту інших країн, демонструючи свою залежність від долара, євро і російського рубля.

Ніякі золотовалютні запаси не можуть забезпечити стабільність національній валюті. Стабільність валюти забезпечується тільки збільшенням виробництва, наповненням країни товарами власного виробництва і переходу від імпортної залежності до експортної спрямованості країни-виробника. Це можливо тільки завдяки розвитку національної економіки за участю нової кредитно-грошової системи.

Я не бачу можливості реалізації багатьох національних економіко-соціальних програм, в тому числі, запропонованих мною, без якісних змін грошово-кредитної політики.

Подільсько-Воскресенський міст, метро на Троещину та іпотечне житло для українців треба добудовувати за зміненою політикою грошово-кредитної системи – без китайців та гальмів розвитку економіки країни.

І, можливо, без Кличка та Гройсмана.

Читайте: Moody’s повысил Киеву кредитный рейтинг, за что в КГГА заплатили почти 1,5 млн гривен

Роман Головин, кандидат наук по государственному управлению

KиевVласть


Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4