Державне бюро розслідувань: що воно робить на Київщині

Володимир Петраковський
Володимир Петраковський

Провідний радник StateWatch, менеджер групи “Реформа органів правопорядку” РПР

Наприкінці листопада минулого року почало свою роботу Державне бюро розслідувань.

Новий орган правопорядку буде розслідувати злочини, які раніше розслідували слідчі прокуратури. Переважно це злочини, вчинені працівниками ж органів правопорядку (поліцейськими, податківцями, митниками, прикордонниками, співробітниками СБУ), прокурорами та  суддями.

Тобто йдеться про злочини, які пов’язані з їхньою службою. Це катування/тілесні ушкодження, а подеколи й спричинення смерті, незаконні затримання/позбавлення свободи, незаконні стеження/прослуховування та інші перевищення чи зловживання службовим становищем. Проте ДБР має розслідувати й усі інші злочини, які вчиняються працівниками органів правопорядку, прокурорами та суддями. Іншими словами, навіть хуліганство, вчинене суддею, або зґвалтування, вчинене прокурором, буде розслідуватися ДБР.

Виключення становить лише деякі корупційні злочини. Для прикладу, усі корупційні злочини суддів — це не сфера відповідальності ДБР, це компетенція НАБУ. Якщо корупційний злочин вчинено керівником підрозділу або вищим за нього керівником прокуратури області, тоді це так само компетенція НАБУ, а не ДБР.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Важливо відмітити, що ДБР не уповноважене розслідувати злочини посадовців органів місцевого самоврядування, комунальних або державних підприємств. Це компетенція або поліції, або вже згаданого НАБУ. Все залежить від грошового виміру злочину.

Крім того, ДБР буде розслідувати військові злочини. Однак не усі злочини, вчинені військовослужбовцями, але лише ті, які вчинені під час виконання або в разі невиконання військовослужбовцем своїх обов’язків.

Державне бюро розслідувань має нетипову мережу представництва в регіонах. До його структури входить лише 7 територіальних управлінь. Одне з територіальних управлінь розташоване і в Києві. Його компетенція розповсюджується не лише на місто Київ та Київську область, але й на Черкаську та Чернігівську області.

За офіційними даними, станом на початок лютого цього року, слідчі територіального управління ДБР у Києві розслідують 724 кримінальні провадження. Більшість з них стосуються дій працівників органів правопорядку (248). Другими за чисельністю є військові злочини (190). Також слідчі київського управління ДБР розслідують дії 18 суддів та 21 високопосадовців, зокрема народного депутата.

Для прикладу, днями слідчі київського ДБР затримали співробітника новоствореного департаменту стратегічних розслідувань поліції після ДТП на Київщині, в якому загинув пішохід.

Державне бюро розслідувань: що воно робить на Київщині

Перед тим було затримано оперуповноваженого Білоцерківської поліції під час отримання неправомірної вигоди.

Державне бюро розслідувань: що воно робить на Київщині

У Черкасах було затримано слідчого поліції після отримання неправомірної вигоди від водія, що скоїв смертельне ДТП.

Державне бюро розслідувань: що воно робить на Київщині

Крім того, вже скеровано до суду обвинувальний акт щодо військового службовця, який самовільно залишив військову частину.

Як видно з ряду офіційних повідомлень територіального управління у Києві, регіональне ДБР зосередило свою увагу на дрібних корупційних злочинах. Хоча, слід відмітити, що київське ДБР розслідує й причетність поліцейських до побиття авіаконструктора заводу “Антонов” та розбійного нападу на неповнолітню.

Володимир Петраковський, провідний радник StateWatch, менеджер групи “Реформа органів правопорядку” РПР

KиевVласть

Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4