Діяльність Українського ветеранського фонду у 2023 році

Юлія Лаврук
Юлія Лаврук

журналістка

У 2021 році наказом Міністерства у справах ветеранів був створений Український ветеранський фонд (УВФ). Він сприяє бізнесу і стартапам ветеранів та їхніх родин, та підтримує проєкти, які працюють з ветеранами.

Минулого року Український ветеранський фонд запустив свою першу програму підтримки ветеранських бізнесів “Варто”, сума фінансування якої тоді становила від 500 тисяч до мільйона гривень.

Загалом тогоріч Фонд провів три конкурсних програми макрофінансування: “Варто”, “Варто 2.0” та “Варто+ГО”. Які проєкти команда Фонду втілила у 2023 році розповідаємо у матеріалі KВ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Загалом у 2023 році УВФ запустили п’ять програм для ветеранів: “Варто РобиТИ своє”, “Варто+ГО”, “Варто: підтримка ветеранського бізнесу”, “Варто: золоті руки” та “Варто: єднання”.

“Варто РобиТИ своє” Український ветеранський фонд запустили спільно з благодійним фондом “МХП — Громаді”. У межах програми Фонд надав фінансування бізнесу ветеранів та їхніх родин у сфері сільського господарства та агропромисловому комплексі.

“Варто+ГО” та “Варто: єднання” — це програми на підтримку громадських організацій, діяльність яких спрямована на захист прав і свобод ветеранів та членів їхніх сімей.

Лише за перше півріччя УВФ надали понад 26 млн грн для 79 переможців конкурсів. Окрім цього, 96 осіб отримали мікрофінансування від Фонду на загальну суму понад 1,8 млн грн.

Варто також зазначити, що діяльність Фонду не обмежується конкурсними проєктами. Команда Українського ветеранського фонду також веде активну міжнародну діяльність та підтримує освітні проєкти для ветеранів.

Зокрема у 2023 році Фонд налагодив співпрацю з Європейською організацією військових асоціацій та профспілок — EUROMIL, організував участь американських ветеранів у VI Міжнародному ветеранському форумі “Україна. Захисники. Майбутнє”, залучив кошти від іноземних партнерів та багато іншого.

Що стосується освітніх проєктів, то за підтримки УВФ ветерани мали змогу пройти онлайн-курс “Повернення з війни: розум, тіло, соціум”. Окрім цього, захисникам надавали гранти від KSE Foundation на безплатне навчання, Школа публічного управління УКУ запустила стипендії для ветеранів і ветеранок, а також “Асоціація приватних роботодавців” запустила навчання для ветеранів у рамках проєкту “Центр підприємницьких ініціатив ветеранів “Новий відлік” за фінансової підтримки УВФ.

І навіть на цьому діяльність Фонду не закінчується. Команда УВФ провела чимало досліджень, серед яких: “Потреби та перешкоди ветеранів при працевлаштуванні”, “Образ ветеранів в українському суспільстві спільно з соціологічною групою “Рейтинг””, “Непрацевлаштовані ветерани з інвалідністю: ризики для держави та суспільства” та “Рекомендації для ЗМІ: “Як писати про ветеранів”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Хотілось би зауважити, що такі дослідження важливі та корисні не лише для ветеранів та їхніх сімей, а й для цивільних — для того щоб ми знали більше про тих, хто нас захищає.

Наприклад, в дослідженні за вересень 2023 року “Образ ветеранів в українському суспільстві”, лише 18% опитуваних відповіли, що добре проінформовані про проблеми ветеранів, тоді як 12% — зовсім не проінформовані, а 34% — скоріше не проінформовані.

Варто додати, що порівняно з опитуванням, яке проводили у січні 2023 результат покращився, проте певна проблема, на яку потрібно звернути увагу, є.

Український ветеранський фонд створює проєкти, щоб наші ветерани та їхні родини мали державну підтримку для розвитку власних ініціатив та відновлення. Важливо, щоб усі наші захисники та їхні сім’ї відчували підтримку від України та українців.

Читайте: Тил для Перемоги мусить донатити ЗСУ та впливати на владу

Юлія Лаврук, журналістка

КиївВлада

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
09:00 Столична міськрада вирішила поповнити статутний капітал КП “Спецжитлофонд” на 3 млрд гривень за рахунок бюджету Києва. Ці гроші мають піти на формування т.зв.…
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Banner
QlU7mDx4