Ердоган та перемовини між українською та російською делегаціями

Олег Постернак
Олег Постернак

політтехнолог

В Стамбулі почались перемовини між українською та російською делегаціями.

Президент Туреччини Ердоган спершу звернувся до учасників переговорів, що має важливе протокольне і символічне значення.

По-перше, присутність Ердогана збільшує вагу в очах міжнародної спільности (це вже не просто безперспективні зустрічі в Біловежській пущі з отруєннями та чутками).

По-друге, президентське посередництво Туреччини автоматично підвищує відповідальність сторін для досягнення конкретних результатів.

Ердоган вжив таку характеристику як справедливий підхід до питання. Симптоматичним є його заява ще до нинішніх перемовин про вимоги РФ щодо визнання Криму російським і Донбасу незалежним, які Ердоган назвав нереалістичними.

По-третє, стамбульські переговори закладають основу для нової архітектури міжнародної безпеки і Ердогану личить той факт, що саме Туреччина знаходиться у фундаменті цього процесу.

Ердоган та перемовини між українською та російською делегаціями

Особливості посередництва Туреччини визначаються її стратегічними пріорітетами та інтересами. А саме:

– Туреччина схильна займати реалістичну і максимально виважену позицію в українсько-російських перемовинах. Для турецької культури дипломатії завжди характерний стиль мистецького маневрування між сторонами.
До речі, під час візити до Албанії в січні 2022 р. президент Ердоган назвав далеким від реальності сценарій окупації України з боку Росії, в той час коли країни Заходу давали Україні 2-3 дні.

– Туреччина демонструє максимально відсторонений дуальний підхід у перемовинах для уникнення звинувачень в надмірної прихильності до однієї із конфліктуючих країн. З одного боку, у країни є програми військово-технічної співпраці із Україною, запущена зона вільної торгівлі, Туреччина закрила Босфор під час війни. З іншого боку, з РФ у турків є досвід узгодження конфліктних питань щодо Сирії.

– Анкара хоче якнайшвидшого відновлення судновплавства і безперешкодної торгівлі в Чорному морі.

– країна явно акцептує геополітичну амбіцію для утвердження себе як провідної сили в Чорноморському регіоні.

– Туреччина вже почала займати скептичну позицію щодо ролі НАТО і обережно критикує Захід. Фактично країна зацікавлена у вибудові нових альянсів та коаліцій за своєю участю.

Революційних проривів від нинішнього раунду перемовин очікувати не варто. Ніколи Мединський не піде проти лінії, сформованої Путіним особисто і яка озвучена була раніше.

Тому розраховувати потрібно хіба що на певні проміжні результати та погодження хоча б частини позицій.
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Оператор-навідник БпЛА 100 омбр Олексій Свєтлаков: Творчість в умовах війни
Оператор-навідник БпЛА 100 омбр Олексій Свєтлаков: Творчість в умовах війни
14:06 У вирі щоденних випробувань, які несе війна, людина шукає додаткової опори, засобу відволіктися та розвантажитись. Для Олексія Свєтлакова, 49-річного оператора-навідника БпЛА з аеророзвідки…
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
09:00 Столична міськрада виграла перший раунд судового спору щодо оскарження Схеми планування території Київщини. Юристи муніципалітету столиці змогли довести, що Київоблрада, затверджуючи цей документ…
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” - цього разу у 1,5 раза дорожче
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” – цього разу у 1,5 раза дорожче
09:00 В Ірпені стартує капремонт центрального стадіону “Чемпіон”, пошкодженого російською армією на початку повномасштабного вторгнення. Кошти на відбудову цього спортивного обʼєкту збирали з усього…
Banner
QlU7mDx4