Хто крайній в мери?

Олексій Курпас
Олексій Курпас

журналіст

Запах війни все більше відчувається в столиці. Оренда житла та офісних приміщень зростає, на тисячу гривень в магазині можна купити фактично нічого, якщо немає поруч метро, то до роботи добиратись доведеться не менше години, а автомобілі кольору хакі або з чорними номерами льотають по полосам громадського транспорту із спец сигналами так, що рефлексивно шукаєш за ними дрон-камікадзе. Але найголовніше – активізувались кандидати в мери міста! Ну от точно війна входить в активну фазу і закінчиться десь під ранок після Великодня. А там вже подивимось хто воскрес, а хто обрався…

Проаналізувавши тих, хто вже заявив про свої мерські амбіції, можна потроху складати портрет потенційного очільника столиці за версією одного з офісів… Так яким вони бачать майбутнього мера? В першу чергу він має бути смішним, але не смішніше за свого безпосереднього керівника (ну ви зрозуміли). Вміти якісно обі**ати все навкруги – це не використання проносного, це має бути стилем життя людини, яка свого нічого не створила, але вміє поржати з інших, хто чогось досяг. Є така приказка, що коли клоун переїжджає до королівського палацу, він не стає королем, а палац стає цирком. Тому такі блазні й будуть далі в тренді, бо збирають навколо себе аудиторію з тих, хто все життя заздрив іншим і готовий натовпом зафукать будь кого, хто щось робить. Таке відчуття, що ці люди отримали дуже важку травму у дитинстві, коли вчителька їх «козлила» при всьому класі, а однокласники реготали. З першою якістю коротенько, але розібрались.

А от друга якість, хай мене вибачають, але тут вже частка націоналізму буде. Судячи по всьому треба бути українцем, але трохи тогой, з торгівельною жилкою, можливо навіть з родичами десь в південній частині Середземного моря (ну як у безпосереднього керівника). Ніхто нічого проти не має, але це тільки такі наші співвітчизники мають хист робити бізнес, збираючи з комерсів бабло, з держави отримувати пільги, з західних партнерів отримувати донати, і з всього цього невеличку частину передавати на благодійність. Знаєте, десь в Святошинському районі досі себе сором’язливо почуває вчителька, яка з зарплатні в 15000 гривень щомісяця відправляє на ЗСУ 3000, а підприємець з 1 000 000 чистого прибутку 30 000 (20 відсотків проти 3 відсотків) – ще не зрозуміло, хто тут має соромитись, вчителька, чи підприємець, який за пів дня проїдає її місячну зарплатню і розповідає, що він буде офігєнним мером і буде дбати про вчительку.

Але це ще не все, очікуємо подальших кандидатів. Наступний буде відомий благодійник, який фінансує виключно ЗСУ з свого фонду. Поважаю, нема слів, але щось не знайшов жодного з таких благодійників у топ-100 найбагатших людей України. То звідки ж гроші? Ой, так то вчителька з Святошинського району йому перерахувала, та ще 10 000 її колег з Києва, та ще 100 000 її співвітчизників по всій країні. Ну а фонд чесно і в рамка законодавства бере на своє обслуговування до 20 відсотків від суми надходжень, а на 5 мільярдах гривень надходжень це якийсь жалюгідний мільярд, якось так, або «хто хоче стати мільярдером».

Виходячи з тенденцій я вже боюсь уявити, які будуть наступні і наступні кандидатури, хоча, розуміючи логіку «кінцевих бенефіціарів», це буде чим далі тим трешовіше. Я так думаю, що трохи повчусь у «гуру» і сам зможу стати кандидатом. Ну як мінімум заявлю про це і розповім всім…

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Марні витрати: Нацполіція розслідує розкрадання бюджету Києва при розробці проєкту відновлення озера Синє
Марні витрати: Нацполіція розслідує розкрадання бюджету Києва при розробці проєкту відновлення озера Синє
09:00 Нещодавно ексзаступник гендиректора КП “Плесо” Дмитро Непочатов отримав підозру у розкраданні 134,4 тис. гривень зі столичного бюджету, які йому доведеться компенсувати у випадку…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачала Боярка
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачала Боярка
12:00 У вересні 2024 року розпорядники бюджетних коштів Боярки надзвичайно активно здійснювали публічні закупівлі, уклавши договорів на загальну суму 29,29 млн гривень. Майже половина…
“Київавтодор” віддасть 440 млн гривень за реконструкцію шляхопроводу на Дарниці своєму топовому підряднику
“Київавтодор” віддасть 440 млн гривень за реконструкцію шляхопроводу на Дарниці своєму топовому підряднику
09:00 Реконструкція столичного шляхопроводу біля станції метро “Дарниця” стартувала з угоди на суму майже 440 млн гривень. Підрядника КК “Київавтодор” шукала через відкритий аукціон,…
Banner
QlU7mDx4