Ось вже рівно місяць як КиївВлада колупається у купах бухгалтерських документів Департаменту регіонального розвитку Київської облдержадміністрації. І майже кожна проводка додає дієслів у чудові історії про відбудову звільненого столичного регіону.
Ловіть чергову!
У Кличка певний період було два перших заступника: Микола Поворозник і Олексій Кулеба. Стосунки між цими чоловіками були робочі і рівні.
Коли Кулеба очолив Київщину, фірма, яку колишній радник Кличка Бахматов пов’язував із Поворозником, без тендеру отримала майже 3 млн гривень на ремонт будинків у постраждалій Бучі. І це лише аванс.
Зрада, кумівство, танці на кістках, нічого святого, корупція… Поки це не доведено. Поворозник навіть позвався проти Бахматова, щоби спростувати зв’язок своєї родини із цією підрядною організацією.
Але аналіз підрядників, котрі поза всякими тендерними процедурами освоюватимуть десятки мільйонів гривень на відновлення постраждалих будинків Київщини, продовжує дивувати дивовижними збігами.
КиївВлада проаналізувала роботи лише в Бородянці, Ірпені і Бучі і вже знайшла: улюблених підрядників прикордонників, друзів мерів, депутатів місцевих рад, постійних переможців торгів, що проводить Київська облдержадміністрація…
Читайте: Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Бучі
До слова, ще майже 7 млн авансів на ремонти в Бучі підопічні Кулеби віддали фірмі, яка, вже отримала аналогічний підряд в Ірпені. Знову дивовижний збіг… В Ірпені аванс превалавив за 9 млн гривень, а загалом ця фірма отримала від адміністрації Київщини підрядів більше ніж на 400 млн гривень.
Буча – один з найвідоміших топонімів цієї війни. Важко знайти українця, котрий би не чув про вулицю Вокзальну, де роздовбали колону росіян, або про вулицю Яблунську, де ті самі росіяни влаштували криваву різанину. Зараз Буча мирне містечко, пошрамоване війною. Залікувати ці шрами мають ремонти в понівечених будинках. І, насправді, людям, у понівечених будинках, глибоко до спини: хто і яким коштом поміняє їм вікна чи полагодить дах. Відремонтували і дякую.
Але не байдуже нам. Мені важко повірити, що в когось стане нахабності нагріти рученята на державних підрядах під час війни, мало того, я не хочу в це вірити, але моя віра тут абсолютно не важить. Я частина редакції, а редакція KВ продовжує методично робити свою роботу і детально аналізувати підрядників. Вже наступного тижня наш цикл “Поранена Київщина” оновиться. Не цей раз читач довідається хто, як і за скільки відновлює житло у Макарові.
Читайте: Поранена Київщина: КиївВлада запускає спецпроєкт по моніторингу відновлювальних робіт в області
Ігор Дармостук, шеф-редактор видання КиївВлада