Київ потребує додаткового розгортання ковідних ліжок

Віктор Яцик
Віктор Яцик

Нейрохірург, фахівець з управління охороною здоров'я, радник Київського міського голови

Столиця України вже знаходиться в нових умовах епідеміологічних викликів. Система комунальних медичних закладів міста Києва витримала цю складну перевірку. Хочеться нагадати, які це випробування: введення безпрецедентного в обмеженнях карантину за останнє сторіччя; початок другого рівня медичної реформи (з трьох запланованих) з квітня 2020 року (введені нові правила фінансування галузі та перетворення міських лікарень в комунальні підприємства); проведений загальнодержавний локдаун; оперативно забезпечені галузеві потреби лікарень витратними матеріалами, засобами захисту, респіраторним обладнанням різних видів складності для боротьби з епідемією, перепрофілювані лікарні в опорні інфекційні стаціонари для надання допомоги хворим з вірусними пневмоніями; змінено філософію та підходи до госпіталізації хворих з невідкладними та плановими госпіталізаціями; організовано мережу лабораторних центрів для проведення тестів на ПЛР для киян (починали з одного лабораторного центру, а за рік створена ціла мережа), змінені радикально умови карантину в стаціонарах для безперервного функціонування системи; утриманий відтік медичних кадрів з галузі (що складало до 15% в різних стаціонарах міста), спричинений реформуванням галузі та епідемією; почато вакцинацію працівників медичних закладів міста Києва (місто виділило на придбання вакцин від COVID-19 140 млн гривень додатково).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

З початку місяця ми відмічаємо, як протікає епідемічна ситуація, в зв’язку з масовою захворюваністю, та перехід в “червону зону” (це захворювання в регіонах, де реєструється більше 320 хворих на 100 тис. населення протягом 14 днів та завантаженість профільних ліжок понад 75%). Зараз це чотири області – Житомирська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька. Київ подолав позначку червоної лінії  останніми вихідними і зараз йде підготовка медичних закладів і інфраструктури міста до можливого переходу в більш жорсткі епідемічні обмеження з мобілізацією усієї медичної системи.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Потрібно зазначити, що вже рік медична інфраструктура міста Києва самотужки справляється з епідемією коронавірусної інфекції. Декларований єдиний медичний простір, як і раніше, існує лише в дискусіях. Відомчі, академічні, ДУСівські медичні заклади утримуються від розгортання кисневих ліжок та прийому хворих з міста, тож по суті, столиця маючи потужну медичну галузь різного підпорядкування, в критичний момент розраховує лише на свої медичні комунальні заклади. Відомчі лікарні забрали на лікування потік планових хворих з міста, тоді коли місто  змушене було перепрофільовувати ліжковий фонд, лікарів і цілі лікарні в інфекційні стаціонари, та несе втрати за рахунок нових правил фінансування галузі. Такі дискримінаційні умови функціонування лікарень різного підпорядкування шкодять медицині міста Києва та галузі в цілому в умовах епідемії, коли необхідна мобілізація усіх засобів і ресурсів.

Що доцільно провести:

  1. Перевірку Держспоживслужбою міських лікарень усіх видів підпорядкування на наявність ліжок з підведеним киснем для можливої госпіталізації хворих з вірусними пневмоніями.
  2. Провести навчання лікарів щодо проведення лікування хворих з вірусними пневмоніями та позитивним ПЛР-тестом COVID 19 в лікарнях, що є резервним фондом.
  3. Збільшити ліжковий фонд з кисневою підтримкою у відповідності до прогнозу збільшення кількості захворілих на найближчі 14 днів.
  4. Переглянути та інтенсифікувати план проведення вакцинування вразливих верств населення.

Віктор Яцик, нейрохірург, фахівець з управління охороною здоров’я, радник Київського міського голови

КиевVласть


Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4