Ірпінь та Буча не можуть бути райцентром. Я за Вишгород

Ярослав Москаленко
Ярослав Москаленко

Голова Київської обласної організації політичної партії «За Майбутнє», депутат Київоблради

Від суботи отримую сотні повідомлень щодо оприлюднених Кабміном проєктів майбутніх районів, зокрема на Київщині. Зважаючи на те, що у попередньому скликанні парламенту ми з колегами по міжфракційному депоб‘єднанню “Київщина” брали безпосередню участь в реалізації реформи в регіоні, вважаю за доцільне таки відреагувати на новітнє бачення Уряду.

Уся ця історія дуже схожа на розіграну партію “на двох” і не має нічого спільного з відповідальним підходом до реформи децентралізації. Відверто кажучи, якщо чітко слідувати методології поділу на райони, то жодне з міст не може претендувати на статус центру укрупнених районів. Ірпінь – за кількістю населення, зоною агломерації. Буча – тим більше: ще менша кількість населення, недостатнє інфраструктурне забезпечення, знову ж таки агломераційна зона. Активно піднімалися дискусії щодо варіантів Бородянки та Вишгорода. Бородянка не має, на жаль, досі статусу міста обласного значення. Аналогічну причину закидають Вишгороду. Але скажу так.

Якщо виходити з інтересів мешканців регіону, то єдиний населений пункт, який ще з радянських часів закладався і розбудовувався як місто – адміністративний центр – це Вишгород. У ньому все одразу передбачено – наявність необхідної, на власному балансі, інфраструктури, потрапляння в зону агломерації, і лише офіційно (!) тисяч під 40 населення.

Якщо вже ми всі зійшлися на тому, що готові закривати очі на відхилення від частини пунктів методології, то Вишгород є найбільш комфортним для мешканців регіону в контексті надання послуг і має достатньо прав претендувати на статус райцентру! Це моя позиція.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Тому мене абсолютно дивує позиція вишгородських керівників, які тихенько спостерігають, як їхнім виборцям підсовують щось незрозуміле під соусом “а-ля децентралізація”.

І коротка ремарка в бік тимчасово виконуючого обов’язки голови КОДА. Василю Геннадійовичу, ваші попередники не протримались на посаді і ста днів. Нагадаю, що одне з ваших завдань – представляти позицію Президента, який задекларував головними цінностями в державі інтереси її громадянина, кожної людини.

Жодних кулуарних домовленостей.

Ярослав Москаленко, громадський діяч

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4