Як колишній головний міліціонер Києва очолив поліцію Миколаївщини

Владимир Бойко
Владимир Бойко

Журналист, экс-глава консультационного совета при ГПУ

Висловлюю своє співчуття мешканцям багатостраждальної Миколаївщини, яким судилось прийняти на себе черговий удар грузинських реформаторів. Наказом голови Національної поліції України Хатії Деканоїдзе начальником ГУ Нацполіції в Миколаївській області призначено Юрія Мороза, який має стати символом оновленої поліції та невпинного поступу реформ.

Юрій Леонідович (Мороз) – це комерційний партнер нинішнього начальника Управління державної охорони Валерія Гелетея та екс-генпрокурора Віталія Яреми. Союз Ярема-Гелетей-Мороз склався в 2005-2006 роках, коли Ярема очолював столичний главк міліції, Гелетей був його першим заступником – начальником УБОЗ у Києві, а Мороз – заступником начальника УБОЗ у Києві.

Четвертим партнером цього міліцейського бізнес-угруповання став Олексій Савченко, нинішній народний депутат від “Блоку Петра Порошенка”, який на початку нульових був заступником начальника київського УБОЗ, на той час, як начальника звали Віталій Григорович Ярема. У 2003 році після вбивства Валерія Прищика (“Прищ” – кримінальний авторитет, який володарював, зокрема, на Троєщинському ринку Києва) у Савченка раптом завелись гроші й він пішов у великий бізнес:

– спочатку очолив службу безпеки банку “Персональний комп’ютер” (згодом перейменований у “Родовід”);

– невдовзі став заступником голови правління цього банку;

– потім очолив правління “Азія Універсал Банку”;

– був першим віце-президентом “Київміськбуду”;

– головою наглядової ради “Конверсбанку”;

– і, нарешті, у 2011 році став головою правління “Авант-Банку”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Так ось, саме під дахом “Авант-Банку” (який, нині визнаний неплатоспроможним) і зібрався в 2011 році квартет соратників у складі Гелетея, Яреми, Савченка та Мороза. Савченко, як голова правління, вважався формальним власником банку, Ярема – неформальним, Гелетей був офіційним співзасновником, а щойно призначений на посаду начальника поліції Миколаївської області Мороз – заступником голови правління цього банку.

Докладніше про “Авант-Банк”, а також про те, як генпрокурор Віталій Ярема намагався перевести туди рахунки Генпрокуратури, можна прочитати отут.

Читайте: “Банкроты” из “Аванта” или Зачем Савченко проталкивает Ярему в кресло Авакова

Зазначу лише, що в банківському середовищі ця фінансова установа мала стійку репутацію бандитської – саме завдяки голові правління Савченку та його заступнику Морозу. За чутками, ці два високих достойники свого часу, ще працюючи в міліції, активно опікувались угрупованням “Прища”, і коли виник конфлікт між “Прищем” та його найближчими соратниками “Лічею” (колишній депутат Київради Олександр Ліщенко) й “Чебою”, підтримали останіх. У підсумку “Прища” було вбито, а його кримінальна імперія відійшла до “Лічи” та “Чеби”, які щедро віддячили міліціонерам за підтримку.

До речі, “Чеба” (Олексій Чеботарьов) – це, за версією МВС, людина, яка координувала “тітушек” під час акцій протесту на Майдані та безпосередньо причетна до викрадення 21 січня 2014 року Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. Але можлива участь “Авант-Банку” у фінансуванні “тітушек” не розслідувалась. І це не дивно, оскільки зразу ж після втечі Віктора Януковича новий міністр внутрішніх справ Арсен Аваков за порадою генпрокурора Віталія Яреми (до речі – колишнього головного міліціонера Києва) призначив заступника голови правління цього банку Юрія Мороза начальником ГУ МВС в Києві.

Щоправда, на чолі київського міліцейського главку Мороз пропрацював недовго, але зараз знову виплив на відповідальній посаді в “оновленій поліції”. Тому я не здивуюсь, якщо народний депутат Олексій Савченко тепер виявить бажання посісти посаду голови Миколаївської облдержадміністрації: складається враження, що цю область вирішили пошматувати два кримінальних угруповання – “Мультика” та “Лічі”.

Читайте: Вне закона: киевские воры обеспокоены ростом уголовной активности радикалов и добробатов

Владимир Бойко, журналист

Источник публикации

КиевVласть

Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4