Як побороти підкуп виборців

Роман Головня
Роман Головня

Депутат Киевсовета (фракция "Гражданская позиция")

Після завершення місцевих виборів 2015 перед нами в чергове відкривається реальна, невтішна картина рівня свідомості суспільства. Соціологи до виборів зазначали, що частка готових продати голос на виборах складає до 40%.

З усіх сторін понеслись заклики, що необхідно певні прошарки суспільства, а саме пенсіонерів, студентів, бюджетників, “тих хто не ходить”, “тих хто не так голосує” і т.д. позбавити права голосування на виборах. При чому ці заклики лунають від достатньо здавалось просунутих борців за демократичні цінності, інтелігенції, громадських активісті, екс і діючих депутатів тощо.

Друзі, а хто ви такі, щоб когось, чогось позбавляти? Можливо краще давати альтернативу вибору, а не сіяти черговий розбрат у суспільстві? І чи не думали над тим, що позиція не брати участі у “виборах без вибору” може бути абсолютно обгрунтованою? Яка з політичних структур запропонувала механізм реалізації інтересів громади у органах влади, яка його вивчала і відобразила у свої програмі, а саме це передбачено інститутом органів місцевого самоврядування? Та жодна, всі програми написані на колінах, слабшими і сильнішими технологами і відношення до прямого представництва громад абсолютно ніякого не мають. І годі брати на “слабо” зазиваючи йти голосувати за чесних проти не чесних. З повною відсутністю змісту, лише одна форма у вигляді “бігморди”.

Так от, голос не потрібно відбирати, якщо люди не бачать сенсу у голосуванні і готові продавати свої голоси – їм держава має надати таку можливість, добровільно позбавити себе права голосу за грошову компенсацію від держави. Саме добровільно позбавити права голосу, а не купити його.

Як це можливо зробити? Дуже просто. Держава оголошує, що всі охочі можуть добровільно позбавити себе права участі у виборах всіх рівнів за грошову компенсацію у розмірі 2000 грн. на термін 10 років, через 10 років право голосу повертається автоматично. Протягом цих 10 років кожен громадянин, що позбавлений права вибору може викупити його, але за суму у 5000 грн..Механізм: громадянин пише заяву про виключення його з реєстру виборців, іде до відповідної інстанції, отримує там сертифікат на 2000 грн. і його “викреслюють” з реєстру виборців. Потім він цей сертифікат може обміняти у будь якому відділенні “Ощадбанку” на готівку. Все, даний громадянин втрачає право голосу на термін 10 років і ніхто його голосом скористатись не може. Фактично ми таким чином зможемо підняти рівень впливу свідомих громадян на механізм управління державою, громадами. Це і є пряма демократія, коли народовладдя реалізується усвідомлено.

Щодо цифр, якщо сьогодні 50% виборців захочуть позбавити себе права вибору, а це близько 14 млн.чоловік, то в грошовому еквіваленті (2000 грн./право голосу) – 28 млрд.грн., в доларах США – це близько 1,2 млрд.. Якщо варіант по 1000 грн./право голосу, то це відповідно у два рази менше. Повірте, це дуже маленькі суми у порівняні з тим, якими об’ємами “пиляють” бюджети ті, хто купив собі право управляти державою.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Таким чином:

– Ми не позбавляємо своїх співгромадян права бути рівними, а розуміючи, що їх загнали за межу виживання, даємо можливість вибору;

– Знімаємо питання непрозорого проведення виборчого процесу, а саме прибираємо факт підкупу виборців;

– Явка буде максимальна(з тих хто хоче і має право голосувати), програми будуть прочитані і проаналізовані;

– І ще раз повторюся, саме головне – виросте рівень усвідомлення вибору;

Із мінусів такого рішення, може бути, занадто високий рівень бажаючих продати право голосу. Ну і звичайно досить високі видатки з держбюджету, хоча сьогоднішній процес вибору і виборів нам коштує набагато дорожче.

Над даним механізмом потрібно думати, удосконалювати. Але потрібно сьогодні приймати свій народ таким, яким він є і не бажати його принизити, позбавити, обмежити, а дати право йому вибирати поступово піднімаючи його рівень свідомості.

Джерело: Facebook

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
14:00 Телефонія та зв’язок стали однією з цілей під час нападу росіян одразу після вторгнення їх на Київщину. Оператори зв’язку області постали перед необхідністю…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
10:00 У вересні бориспільські замовники провели через Prozorro договорів загальною ціною 19,63 млн гривень. Найдорожчим вкладенням міста стало продовження реконструкції амбулаторії в селі Рогозів,…
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Banner
QlU7mDx4