Карантин від Кабміну – гільйотина замість терапії?

Олександр Кравченко
Олександр Кравченко

Журналіст КиевVласть

Найкращий засіб проти головного болю – гільйотина. Цей старий жарт уряд Шмигаля (чи, може, все ж таки уряд Авакова?), схоже, вирішив взяти як програму дій у боротьбі з коронавірусом.

Заборонити все! Не можемо? Тоді те, що можемо. Вже заборонили? Тоді те, що не можемо без введення режиму надзвичайного стану. Підкоряйся, потім оскаржуй.

В результаті постанова Кабміну № 255 зазіхнула на права та свободи громадян, які уряд аж ніяк не мав права чіпати. А нещодавно Верховна Рада (ВР) ще й заборонила судам, у разі подання адміністративного позову до Кабміну,  в порядку забезпечення такого позову зупиняти дію актів Кабіміну. Хоча, здавалося б, сумніватись в тому, яке рішення винесе “самий гуманний суд у світі”, здається, немає підстав.

Але не лише це проблема. Уряд зазіхнув на здоровий глузд.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Директор інституту біохімії ім. Палладіна Сергій Комісаренко говорить, що гуляти треба. Кабмін забороняє це, крім вигулу собак. 

Немає зареєстрованих випадків зараження на вулиці? Неважливо, Кабмін забороняє перебування на спортмайданчиках. А заодно і перекриває велодоріжку на Трухановому острові. Чому? Бо може. 

А вишенькою на торті можна назвати заборону перебування у прибережній зоні. Весна, ранок, берег річки… і жодного рибалки! Чому? Яку загрозу для себе чи оточуючих несе людина, що приїхала відпочити наодинці з природою, ловить на одну вудку з одним гачком, не більше 3кг на добу, та іншим чином не порушує нерестові обмеження

Відповіді на це питання ми навряд чи почуємо. Бо не вважати ж відповіддю “не положено”  або “а коли ти будеш помирати, кого ти будеш звинувачувати? Владу! “

Уряд панікує. Але водночас усіма руками, і не лише ними, хапається за можливість, яку надає коронавірус.

Панікує МОЗ, котрий розуміє, що реформа необхідна, і більш жорстка, ніж запропонована попередниками, але не можна визнавати це, коли прийшов до влади зокрема і на критиці “Лікарки Смерть”. Але на хвилі боротьби з коронавірусом можна отримати фінансові потужності і використати їх, скажемо коректно, на власний розсуд.

Панікують Мінекономіки та Мінфін, котрі бачать, куди летить економіка, і розуміють, що єдиний варіант не понести за це хоча би політичну відповідальність – все списати на коронавірус.

Панікує і Аваков, котрий розуміє, що лише перетворення України на тотальну поліцейську державу гарантує йому особисту безпеку. Мрії про таке майбутнє озвучував, зокрема, радник Авакова – Іван Варченко, хоча потім цей пост і було видалено.

Втім, влада категорично не хоче робити масове тестування. На весь Київ зроблено всього кілька тисяч тестів. Фейсбук рясніє розповідями, як хворим відмовляють у тестуванні на COVID-19, бо вони не контактували з повернувшимися з-за кордону. При цьому Володимир Зеленський нещодавно звітував про сотні тисяч отриманих тестів.

Коронавірус, безперечно, існує. Від нього вмирають. Питання у показниках смертності, звісно. Але наша влада вчепилась в нього, як в ідеальне відволікання від власної незграбності і нездатності якісно керувати країною. 

Не можна сказати, що карантин у виконанні Кабміну не дасть жодних результатів. Ну так і після гільйотини голова не болить.

Олександр Кравченко, журналіст КиевVласть

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4