“Київгаз”: комунальне підприємство, яке Кличко тримає для Льовочкіна

Юрій Левченко
Юрій Левченко

Депутат Верховної Ради VIII скликання

По вибуху на київських Позняках є один дуже важливий нюанс: а чий взагал “Київгаз”? Важливий цей нюанс тому, що основна версія причини трагедії – вибух газу. І, напевно, вона врешті-решт підтвердиться.

Справа в тому, що “Київгаз” формально контролюється містом Києвом. А точніше, міг би контролюватися, бо [мер Києва] Віталій Кличко “чомусь” не хоче використовувати правову можливість і повернути “Київгаз” під контроль громади.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У “Київгаза” наступна структура власності:

1. Приватне акціонерне товариство “Компанія Київенергохолдинг” – 60%.

2. Територіальна громада міста Києва – 28,455%.

3. Решта акціонерів (юридичні та фізичні особи) – 11,545%.

А яка ж структура власності у нібито “приватної” компанії “Київенергохолдинг”? Ось така:

1. Територіальна громада міста Києва – 61% (!).

2. Artion Global Investors Ltd. (Велика Британія) – 25%.

3. Densec Ltd. (Кіпр) – 14%.

Тобто контрольний пакет в Київгазі має саме Київ. І це означає, що при бажанні міської влади до нього можна було б фактично ставитися як до комунального підприємства – ставити перед його керівництвом відповідні завдання та вимоги на користь громади (а не думати лише про надприбутки ціною добробуту громади), належним чином його контролювати, оперативно змінювати керівництво у разі його роботи проти інтересів громади тощо.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Але “чомусь” міський голова Києва Віталій Кличко цього не робить. Навпаки, він та його посіпаки роками роблять вигляд, що це приватна компанія, на яку місто не має жодного впливу й цим пояснюють всі відповідні біди.

Тому “Київгаз” протягом всього правління Кличка працює як суто приватна компанія, як приватний монополіст – з усіма відповідними жахливими наслідками для киян. Не вірите? То поцікавтеся, хто є головою правління цього надважливого для столиці монополіста – компанії, в якій міська громада має контрольний пакет.

Це Андрій Вінграновський – чоловік Юлії Льовочкіної, нардепа від ОПЗЖ та сестри того самого одіозного Сергія Льовочкіна.

Відразу згадуються крики деяких екзальтованих кличкофанів про те, що “Кличко – патріот, тому не чіпайте його”. Або гнівні крики “а де докази, що Льовочкін спонсорує Кличка?”. Взагалі тему Льовочкіна кличкофани намагаються обходити десятою дорогою, адже у них немає ніяких аргументів, як пояснити, про що ж домовлявся Кличко сидячи за одним столом з Фірташем та Льовочкіним у Відні перед президентськими виборами 2014 року. Подивіться, як жалюгідно намагався викручуватися мер столиці коли у нього питали про Льовочкіна.

Щоб приховати від українців свої домовленості з олігархом, Кличко сам попросив суд, щоб його допитували по справі Фірташа у закритому режимі.

Але, на жаль, питання не лише в бутафорному “патріотизмі” Кличка. Питання в тому, що через таке ставлення до комунального майна, через те, що такі надважливі компанії-монополісти фактично віддаються приватним інтересам для вижимки з них всіх соків, столиця розвалюється на очах, а кияни отримують жахливу якість життя та навіть трагедії.

Читайте: Левочкин и Фирташ больше не командуют Кличко – Коломойский (видео)

Источник публикации

Юрій Левченко, депутат Верховної Ради VIII скликання

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4