Крим й надалі втрачає популярність через дорожнечу

Олексій Дорошенко
Олексій Дорошенко

Генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

Цього року ціни на продукти в Криму будуть оновлювати рекорди. Цьому сприяють два головних фактори: засуха та відкладення запуску Керченського мосту в повному обсязі. Ціни й так на півострові завжди високі. А оскільки осадків останні півроку було небагато, то Крим не зміг забезпечити себе водою. Через що може загинути значна частина врожаю зернових. Рис, який раніше культивувався, після перекриття Україною Північно-Кримського каналу, залишився лише в пам’яті. Щодо  овочів та фруктів, то ситуація буде кращою, оскільки значна частина з них вирощується в невеликих господарствах. А от врожай яблук та винограду очікується рекордний.

Ситуацію міг виправити міст, який Росія будує до Криму, перша – автомобільна частина якого повинна була запрацювати до 30 квітня цього року. Але терміни виконання держконтракту на забезпечення безпеки Кримського моста зрушені на грудень 2019 року. Хоча в квітні ще повідомлялось про можливий запуск вантажних автомобілів вагою до 3,5т уже в жовтні. Але такий транспорт не значно виправить ситуацію з постачанням. Тобто збільшити поставки продуктів та товарів цим шляхом у найближчі півтора роки не вдасться. Це однозначно відобразиться на вартості відпочинку для росіян на півострові, що негативно вплине на його популярність не тільки 2018 року, але й наступних. Вартість поїздки для них у Сочі, або Туреччині є нижчою за рівних умов сервісу.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Крим й так є однією з найбільш дотаційних територій, які фінансуються Росією. Але соціальна ситуація буде потребувати й надалі фінансувати його з центру, оскільки сам він не може вибратися з фінансової ями.

Навесні цього року туроператори повідомляли про кількаразове падіння кількості бронювань через підняття цін на 15-20%. На кінець квітня вартість борщового набору в Сімферополі, за даними “АПК-Інформ”, була на 40% вищою за Москву та Санкт-Петербург, а набору цитрусових – на 20%.

Олексій Дорошенко, генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

KиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4