Лихі 90-ті ще здадуться безтурботними та інтелігентними

Максим Гольдарб
Максим Гольдарб

Руководитель ОО "Публичный аудит"

Зміни, які зараз зазнають правоохоронні органи, неможливо назвати “реформою” – це цілеспрямоване руйнування силових структур, яке загрожує катастрофою. Безлад на вулицях, вбивства, розбої, грабежі, викрадення машин, збройні нальоти на квартири людей і банки – це те, з чим зіткнулися українці в останні два роки.

Країна загрузла в чварах, скандалах, інтригах і чорному піарі вищих посадових осіб. Найгірше, що відбувається це на тлі розвалу економіки та військового конфлікту. Останній вивільнив величезну кількість агресії, яка ж повинна кудись діватися – подивіться статистику збільшення кількості злочинів і вам стане ясно, куди. Плюс до всього – величезна кількість зброї, наркотиків і прекурсорів, що вільно “гуляють” по країні”.

Перші особи держави, які взяли на себе обов’язок керувати країною та захищати своїх громадян, зобов’язані були передбачити поголовне зростання злочинності.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Що ж зробили вони? Як реформували систему?! Вигнали практично всіх фахівців карного розшуку, ліквідували службу по боротьбі з оргзлочинністю, натомість не вчинивши жодних дій, крім створення патрульної поліції. Це верх непрофесіоналізму та нігілізму. Складається враження, що владі вигідна подібна кризова ситуація.

Знищення міліції і заміна на поліцію з тими фронтменами, які викликають шок, які варять наркотики в прямому ефірі, лаються та кидають склянками, – це спроба створити новий охоронний підрозділ для обслуговування інтересів влади.

Невеликий приклад, як створюється національна поліція. Оцінювати, підходить фахівець на службу в поліцію чи ні, в Києві буде, зокрема, раніше судимий за грабіж. Він на підсвідомому рівні ненавидить будь-яку людину в формі. Ще один приклад – головним атестантом є 22-річний лейтенант поліції, і він кваліфікаційно повинен оцінити оперативника, який 20 років ловив бандитів?

Це питання національної безпеки. Ми на порозі серйозних викликів, з якими найближчим часом зіткнеться українське суспільство, один на один. Як людина з 14-річним досвідом роботи в органах прокуратури, знаю, про яку небезпеку кажу. Що робити в такій ситуації звичайним людям? Максимально продумати варіанти убезпечення себе та своїх близьких; прислухатися до порад фахівців, які пропонують із дотриманням закону озброїтися; бути максимально обережними в людних місцях; всіма доступними засобами захистити житло; по можливості супроводжувати дітей тощо. Розраховувати на себе, розуміючи, що допомагати, швидше за все, доведеться самим собі.

Максим Гольдарб, керівник “Публічного аудиту”

Читайте также: Підприємці капітулювали, але продовжують боротися

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4