Місцеві вибори-2020, або Чому програють кияни?

Дмитро Співак
Дмитро Співак

Старший викладач кафедри політичної психології та соціально-правових технологій НПУ ім. Драгоманова

Цієї осені мають відбутися місцеві вибори. Керманичі країни обіцяють, що ці вибори відбудуться за будь-яких умов. А умови ці будуть і особливі, і незвичайні.

По-перше – медики і науковці прогнозують другу хвилю коронавірусу. Безперечно COVID-19 може вплинути і на виборчу кампанію, і на ситуацію в день голосування – може бути обмежена активність громадян, що буде використано політичними силами.

По-друге – загальна економічна ситуація в країні. Виборці, або їх частина, можуть реагувати і на популістичні гасла, і на свідомо невиконані обіцянки.

По-третє – Виборчий кодекс ще може зазнати змін, оскільки в Раді з’явилось чимало поправок, прийняття яких суттєво вплине на автономність і самостійність органів місцевого самоврядування та сприятиме диктатурі партій.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ці фактори і умови можуть суттєво змінити політичний ландшафт в столиці і, найгірше, не дозволяють киянам мати потужний орган місцевого самоврядування.

Політичні партії, які мали б відігравати ключову роль у сприянні розвитку громади, вирішують свої власні інтереси. Звичайно, що під час кампанії буде робитись акцент на демократичності партій, бажанні долучати до влади “нові обличчя”, прагнення “запускати” “соціальні ліфти”. Але це потрібно було робити ще вчора.

На жаль провідні партії майже не приділяють уваги київським проблемам і київській громаді. Деякі партії навіть не мають своїх київських офісів і їх очільників. Аналіз інформаційних ресурсів цих партій показує, що на сьогоднішній день вони майже не висвітлюють життя міста, не запрошують до дискмії щодо необхідних реформ в столиці. Звичайно за якийсь час до виборів така інформація буде з’являтись. Але це буде виключно передвиборчим піаром, потім знову все стихне – і партфункціонери будуть робити власні справи, далекі від потреб киян.

Картину “тихого життя” покращують київські активісти, які, попри всі заборони і небезпеки, намагаються вирішувати проблеми міста. Але на жаль потенціал цих небайдужих людей може бути недооцінено, невикористано або використано проти інтересів киян. Окремі активісти можуть бути представлені в партійних списках. Проте навряд чи це покращить ситуацію в цілому.

Зрештою, щоб стати переможцями на виборах киянам варто об’єктивно і з розумом підійти до прийдешніх виборів, критично сприймати обіцянки партій і брати активну участь у побудові громадянського суспільства.

Читайте: Киевляне готовы голосовать за мэра Киева Кличко и президента Зеленского – результаты соцопросов

Дмитро Співак, старший викладач кафедри політичної психології та соціально-правових технологій НПУ ім. Драгоманова

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Оператор-навідник БпЛА 100 омбр Олексій Свєтлаков: Творчість в умовах війни
Оператор-навідник БпЛА 100 омбр Олексій Свєтлаков: Творчість в умовах війни
14:06 У вирі щоденних випробувань, які несе війна, людина шукає додаткової опори, засобу відволіктися та розвантажитись. Для Олексія Свєтлакова, 49-річного оператора-навідника БпЛА з аеророзвідки…
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
09:00 Столична міськрада виграла перший раунд судового спору щодо оскарження Схеми планування території Київщини. Юристи муніципалітету столиці змогли довести, що Київоблрада, затверджуючи цей документ…
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” - цього разу у 1,5 раза дорожче
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” – цього разу у 1,5 раза дорожче
09:00 В Ірпені стартує капремонт центрального стадіону “Чемпіон”, пошкодженого російською армією на початку повномасштабного вторгнення. Кошти на відбудову цього спортивного обʼєкту збирали з усього…
Banner
QlU7mDx4