МОЗ хоче зробити антибіотики недоступними

Валерий Дубиль
Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

З другого кварталу 2020 року антибіотики стануть недоступними для українців. Їх не можна буде придбати в аптеці, а ціна на них підніметься в рази. До цього призведуть непродумані дії МОЗу.

Розроблений Кабміном національний план боротьби з антибіотикорезистентністю допоможе не так побороти некоректне застосування антибіотиків і розвиток через нього стійкості бактерій до антибіотиків, як збільшить навантаження на сімейного лікаря, черги до нього, і зменшить їхній асортимент. Адже вводяться додаткові контрольні процедури для купівлі антибіотика за рецептом – на всьому шляху: від потрапляння до лікаря, до отримання в аптеці.

Сьогодні не вистачає 6-7 тисяч сімейних лікарів, у лікарнях і так черги. А тепер, щоб отримати лікування антибіотиком, потрібно відстояти декілька черг – до лікаря, на аналізи, знову до лікаря за рецептом, а потім ще й знайти аптеку, де його відпустять за цим рецептом.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ринок антибіотиків невигідний фармбізнесу, бо дуже конкурентний. Коли введуть додатковий контроль, перевірки, потрібно буде витрачати час на документообіг, операцію з погашення рецепту, закупити і обслуговувати програму забезпечення за зверненням електронного рецепта. Це все або оплатить пацієнт, тоді ціни зростуть, або аптека відмовиться від їхнього продажу, він стане невигідним. Чому? Згадайте хоча б програму “Доступні ліки”, за якою реально отримати ліки можна лише у 3 тисячах аптек із понад 20-ти тисяч.

В Європі з неправильним призначенням і самолікуванням борються зовсім в інший спосіб. Ми з експертами проаналізували досвід інших країн. Там держава забезпечує людей безкоштовними антибіотиками. І не важливо, заборонено їх продавати без рецепту чи ні, люди їх не купують за власні кошти. Бо навіщо витрачати власні кошти, коли держава забезпечує? В Україні з нашими “реформаторами” на такий крок годі й чекати – у медицини передбачено тільки одне джерело фінансування – держбюджет. А тому грошей на цей вид лікування навряд чи вистачить.

Вирішити питання зможе тільки загальнообовязкове державне страхування. У галузі зявляться кошти, і можна буде забезпечити повну або часткову компенсацію основних ліків. Фармакотерапія нарешті стане доступною для всіх категорій пацієнтів, незалежно від їхнього соціального статусу. Впевнений, в найближчий час ми зможемо стартувати введення загальнообовязкового державного страхування, адже ми вже маємо напрацювання. Залишилось дочекатися зміни влади.

Читайте: Півтора року в очікуванні лікування: українці помирають через помилки МОЗу

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

KиевVласть


Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4