“Наше, а це – чиє?”

Сергій Башлаков
Сергій Башлаков

Депутат Київради, заступник голови постійної комісії з питань торгівлі, підприємництва и регуляторної політики

Ухвалення нового порядку для розміщення вивісок в Києві вийшло на фінішну пряму. Його вже схвалили дві постійні комісії Київради – з питань торгівлі підприємництва та регуляторної політики, а також з питань транспорту, зв’язку та реклами. Повним ходом над ним працює третя – з питань містобудування, архітектури та землекористування.

На горизонті – вердикт усього депутатського корпусу.

Пропонований порядок в деталях був узгоджений з Київміськадміністрацією і КП “Київреклама”. Усі бажаючі мали можливість ознайомитися з ініціативою фракції ВО “Самопомочі”, висловити зауваження і запропонувати доповнення.

Основна причина змін полягала в тому, що тривалий час порядок залишався не так заплутаним, як залишав широке поле для тлумачень.

Хоча ви здивуєтеся, дізнавшись, що встановлення вивісок у нашому місті від самого початку взагалі не вимагав ніякого дозволу, згідно закону. Та при існуючих лазівках в законодавстві міські чиновники отримали чудову нагоду. Вимагати незаконну винагороду незрозуміло за що, обіцяючи подавачу прискорену згоду від місцевої влади.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Тривала процедура при розміщенні реклами вимагає такого дозволу, але правила встановлення вивіски – ні. І в цьому їх – основна відмінність.

Може, хтось не знає різниці?

Тисячі підприємців у Києві її не розуміють, і не бачать нюансів. Тому в нашому місті панує вакханалія підприємницьких вивісок.

Але суть проблеми не в цьому. Чиновники зовсім не поспішають займатися просвітницькою роботою в бізнес середовищі. Адже тут прихована така обожнювана ними корупційна складова – і бюрократи із задоволенням займаються свавіллям без важких наслідків.

Процес отримання дозволу від влади нерідко затягується до півроку, а то й більше. У каламутній воді завжди знайдеться місце для державного рекету.

Як всі ми нещодавно почули, ще одного міського чиновника півроку тому СБУ затримало за хабар. На подив багатьох з’ясувалося, що позитивне вирішення питання – тобто, вимагання в місцевих органах влади – варто ні багато ні мало, а …60 тис. гривень.

Усе це – ненормально.

Для вирішення проблеми, звичано, можна запропонувати більш активно проводити роз’яснювальну кампанію в бізнес-середовищі. Або позиватися до суду в спірних випадках, як дехто з підприємці вже став робити.

Але це – постійний головний біль для бізнеса. А кожен день для міста – втрата податків до міського бюджету.

Не можна було далі пускати справу на самоплив.

Сподіваюся, в залі Київради при голосуванні вистачить глузду і голосів борців за активне поповнення міського бюджету, підтримку підприємництва і проти бюрократизму.

Тоді я впевнений, що незабаром позитивне рішення щодо принципових змін у “Порядок розміщення вивісок” буде прийняте.

Давно час остаточно затвердити його повідомчий характер замість дозвільного. І – поставити на цьому крапку.

Але що турбує набагато більше – дерегуляція в Києві проводиться дуже повільно. Нескінченні наради, робочі групи, узгодження…

Розгляд цього питання на одній з комісій Київради взагалі довелося перенести. Пропозиції були подані завчасно, але депутати чомусь до засідання не встигли ознайомитися з ними.

Такими темпами регуляторна політика буде змінюватися роками.

І в цих незадовільних темпах якраз полягає безвідповідальність влади, чим так незадоволені виборці. І від чого депутатам потрібно позбавлятися якомога швидше.

Там часом, в кулуарах Київради досі ще можна почути двозначні фрази, не тільки про рекламу чи вивіски. Як недавно сказав один з депутатів своєму колезі-однопартійцю та керівнику комісії: “сьогодні на засіданні йде наше запитання …” Інший, не замислюючись перепитав: “Наше? А це – чиє? “

І в цьому вся наша біда – депутати в Київраді не поділяють суспільне і приватне. При цьому деякі дозволяють собі лобіювати чужі інтереси. Причому явно небезкорисливо.

Це називається корупція. А ви не знали?

Сергій Башлаков, заступник голови постійної комісії Київради з питань торгівлі, підприємництва и регуляторної політики

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4