Осінь завжди надихає на осмислення всіляких філософських питань. Думаю, кожен із нас, милуючись танком підхопленого вітром листя або блукаючи осіннім туманом, замислювався над сенсом життя. Чи задав собі або Всесвіту інші “вічні” запитання. Така вона осінь – надихає на роздуми. От і я вирішила поговорити сьогодні не про захворювання чи профілактика, а про сенс. Сенс професійного життя кардіолога. Отже, навіщо вони потрібні, ці кардіологи.
Звісно, дехто із вас підхопить: “Лікувати хвороби серця та судин!”. І буде правий, звісно, але відсотків наполовину. Так, звісно, серьозна місія кожного кардіолога полягає в тому, щоб лікувати різноманітні хвороби серця та судин – аритмії, гіпертонію, ішемічну хворобу серця, атеросклероз, серцеву недостатність, міокардити та багато іншого. Це дуже цікава та складна частина нашої роботи. Але в цій роботі є один нюанс. Більшість серцево-судинних захворювань є хронічними та викликають незворотні зміни в організмі, тому, по суті, є невиліковними. Завдяки сучасним лікам та технологіям можна значно покращити якість життя кардіологічних пацієнтів та їх здоров1я. Але вилікувати – не можна.
Саме тому мені найбільш приємною та змістовною здається друга частина функцій кардіолога. Не менш важлива, але про неї всі чомусь забувають чи не знають. Попередження інфарктів, інсультів, раптової серцевої смерті та інвалідності. Тобто профілактика. Тут вже можна розігнатися на повну силу та відчути себе суперменом (чи супервумен). Бо, якщо вилікувати серцеві недуги майже неможливо, то попередити цілком реально. Необхідною умовою, що залежить лише від пацієнта є його звернення не тоді, коли з’явилися скарги чи погане самопочуття. А набагато раніше. Всім всім я рекомендую звернутися на профілактичний огляд до кардіолога в 35 років. Але деяким людям раду ще раніше. Пацієнтам із цукровим діабетом або тим, в кого роду є серйозні серцево-судинні захворювання. Людям із надлишковою вагою, малорухомим способом життя, людям, що палять.
До речі, профілактика може бути первинної чи потворною. Повторна – це не допустити ще один інфаркт чи інсульт. Первинна – щоб і першого не було. Тому не забувайте ще одну важливу місію кардіолога – попереджувати повторні інфаркти, інсульти, напади аритмій і тд. А не лише вилікувати наявний. Не забувайте, що всі пацієнти , що перенесли інсульт обов’язково мають спостерігатися у кардіолога. Неврологи лікують інсульти та їх наслідки, а кардіологи попереджують наступні. Бо причини інсультів криються в кардіологічних теренах – атеросклероз, гіпертонія та аритмія.
А я бажаю вам всім завжди профілактики замість лікування, а ще – поблукати цією осінню по туманному парку чи лісу, пошарудіти пожовклим листям та відкрити нові сенси та плюси нашого життя.
Профілактика та лікування. Роби все вчасно!
Читайте: Основні типи болю в області серця та допомога при кожному з них
Что не следует делать при гипертонических кризах
Гипертония у гипотоников – как такое может быть
Профилактика сердечно-сосудистых осложнений при ковиде
Чому потрібно здавати аналізи перед візитом до кардіолога
Навіщо пити таблетки, якщо нічого не болить
Чому важливо чітко розуміти мету вакцинації
Боли в области сердца. Стенокардия или нет
Низкое давление. Причины гипотонии
Что должен успеть врач за одну консультацию
Что может привести к гипертоническому кризу
Ганна Солощенко, лікар-кардіолог вищої категорії