Прем`єр Шмигаль має в Раді представити всьому українському суспільству план виходу з карантину

Олена Кондратюк
Олена Кондратюк

Віце-спікер Верховної Ради IX скликання

На погоджувальній раді парламенту вкотре звернула увагу на питанні комунікацій між парламентом та урядом. Нещодавно Кабінет міністрів представив поетапний план виходу з карантину. Проте цей документ не обговорювався з Верховною Радою, керівництвом парламенту, депутатськими фракціями та групами, комітетами.

Давайте подивимося на досвід наших європейських колег, зокрема, Франції. Урядовий план виходу Франції з карантину дебатувався в парламенті. За цю стратегію проголосували більшість депутатів, хоча були й такі, які не підтримали документ. Але таким чином французькому суспільству було публічно надано всю повноту інформації. Також продемонстровано співпрацю виконавчої та законодавчої гілок влади. Тобто сформовано загальнонаціональне бачення шляхів виходу з карантину і подолання наслідків СOVID-19.

На жаль, у нас все відбувається навпаки.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Тому я прошу запросити на позачергове засідання Верховної Ради прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Він має публічно презентувати народним депутатам і всьому українському суспільству план пом’якшення карантинних заходів. У нас повинна бути можливість задати питання прем’єр-міністру про передумови та шляхи реалізації кожного з етапів цього плану.

Також маємо почути, як урядова стратегія виходу з економічної кризи та подальшої боротьби з негативними наслідками пандемії для всіх сфер життя накладається на поетапний план виходу з карантину.

Нас цікавить, що збирається далі робити Уряд для підтримки найбільш вразливих категорій населення, малого і середнього бізнесу. Тоді суспільство, наші виборці будуть краще розуміти, що і як робить держава сьогодні, чого очікувати завтра.

Вкотре нагадаю про обіцянку прем’єр-міністра створити постійно діючий Антикризовий штаб, до якого б увійшли всі парламентські політичні сили та їх лідери. На жаль, цього не відбулося. Цей механізм так і не запрацював. У нас зараз, давайте говорити відверто, парламент – окремо, а уряд напрацьовує законопроекти та рішення – окремо. 

Прем’єр анонсує адаптивний карантин, який наче підтримала Рада з питань економічного розвитку, але з Верховною Радою ніхто не порадився. Хто, як кажуть, встиг добігти першим, того питання і виносяться на позачергове засідання парламенту. Це дуже погана практика, яку треба припиняти.

В результаті маємо слабку довіру суспільства до заходів карантину, нерозуміння, що буде далі з економікою та соціальною сферою. А десь вже відверте обурення, яке виливається в акції протесту підприємців. Це вже видно з акцій, які відбуваються під Кабінетом міністрів.

У нас в порядку денному позачергових засідань, на жаль, досі відсутня допомога гуманітарній сфері, яка сильно постраждала від пандемії та жорстких карантинних обмежень. Варто зазначити, що, завдяки зусиллям комітету з гуманітарної політики, питання підтримки культури все ж піднімаються. Членами комітету напрацьований відповідний законопроект. Разом зі змінами до Податкового і Бюджетного кодексів, він здатен дещо пом’якшити удар по культурі.

Окремо хочу зупинитися на питанні, яке ми маємо задати самі собі. Як Верховна Рада збирається виходити з карантину? Коли ми плануємо це робити, на якому з етапів урядового плану? Нам треба, як інституції, всім разом зібратися і напрацювати власну стратегію з чіткими датами, алгоритмами дій, щоб безпечно повернутися до повноцінної та ефективної парламентської діяльності.

І останнє, теж з досвіду наших французьких колег. Починаючи з 11 травня, Франція планує щодня здійснювати близько 700 тис. тестів на коронавірус. Тестуватимуть всіх громадян, які мають підозрілі симптоми. Це вже невід’ємна складова їх стратегії протидії COVID-19 та виходу з карантину. 

Але ми досі так і не побачили стратегії масового тестування населення від українського уряду. Кого необхідно тестувати в першу чергу? Чи буде проводитися у нас тестування на антитіла до коронавірусу, щоб люди могли якнайшвидше повертатися до роботи? Які це будуть тести, хто їх робитиме? Дуже багато питань без відповідей.

Без розуміння та підтримки суспільством тих антикризових заходів, які вживаються урядом та законів, які ухвалює Верховна Рада, нам буде дуже важко впоратися з викликами, що стоять перед країною.

Читайте: Кабмин утвердил критерии возобновления работы продрынков с 30 апреля

Олена Кондратюк, віце-спікер Верховної Ради IX скликання

Источник публикации

КиевVласть

Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4