Про країну реформ

Ольга Бабій
Ольга Бабій

Член НКРЕКП

Мені зараз дуже важко писати цей текст тому, що доводиться добирати слів, що б не вживати в тексті матюки. 

Причина – новий порядок монетизації субсидій. 

Давайте в історію. Минулого року з літа почали говорити про те, що субсидії з 1.01.18 будуть монетизовані. Але як? В який спосіб? З якого моменту? 

Про це ніхто не говорив, що б не дай Бог вороги сучасної реформаторської влади не дізнались. Тримали в секреті. І сьогодні всі побачили цей чудо-порядок за дві доби до граничної дати розрахунків. 

У нашого Мінфіну немає планового підходу до впровадження реформ. Це давно відомо. Вони рахують, що вони головні і плювати їм на Мінрегіон та Мінсоц. Живуть за принципом – ми начальник – ви дибіли виконавці. Не подобається – не виконуйте. 

А ще більше їм плювати на те, як буде практично працювати створений ними механізм. Вони при створенні нового порядку монетизації субсидій ні правил надання послуг електропостачання не читали, ні можливостей, що до формування реєстрів місцевими управліннями соціального захисту населення не вивчили, ні дати перерахунку, по відношенню до якого має відбутися перерахунок факту споживання послуг не вказали в новому порядку. Нічого не зробили. А для чого? Ми ж Мінфін! Ми порядок видали, а все інше – це проблеми Мінрегіону і Мінсоцу. Хай думають, що робити. 

І стала країна сьогодні на вуха. 

Чому? 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Все дуже просто. До 25 січня поточного року має пройти розрахунок водоканалів за спожиту електроенергію. Раніше в 2017 році це було 100 % покриття розрахунками з пільг та субсидій. І просто проходив розрахунок трансфертом. 

До кінця січня має пройти розрахунок тепловиків за спожитий газ. Значна частина таких розрахунків проводилась шляхом проведення заліку з пільг та субсидій. Такий розрахунок проходив трансфертом і з алгоритмом у тепловиків все було добре. Тепер через новий порядок відшкодування розрахунки не пройдуть і тепловики злетять з алгоритму по розподільчих рахунках тому, що впаде рівень розрахунків. І тут почнеться саме веселе. Священна корова – НАК Нафтогаз вже на наступному тижні зійде з розуму. 

Так само станеться зі священною коровою Енергоринок. Він також не отримає пільг і субсидій прямих енергетичних і трансфертних . І тут геть весело стане. 

У житловиків теж повна… Якщо раніше вони могли частину субсидій хоч на електрику відправити – то зараз їх теж почнуть кошмарити тому, що саме їм буде складно швидко провести перерахунки і надати реєстри для відшкодування. Чому? 

Тому що управління соціального захисту фізично не спроможні видати реєстри, які вимагає новий порядок. Треба терміново доопрацювати програмне забезпечення. 

Енергетики вже почали надсилати попередження про відключення у випадку несвоєчасного проведення розрахунків. 

Я не знаю, як резюмувати це все. Бо тут мають бути одні погані слова. Мене цікавить тільки одне питання. Це свідомо чи не свідомо робиться?

Коли читаєш дані про освіту очільників відомств, які приймають подібні речі, виникає питання в її якості. 

В кожному вузі навчають основам проектного менеджменту. І навіть ті, хто скурив підручник, знають, що не можна впроваджувати новий механізм не провівши експеремент на предмет, як це буде працювати. Я не вірю в несвідомість подібних дій. Я вірю тільки в те, що це свідомо. І зроблено все так тому, що в бюджеті немає банально коштів на субсидії. І все робиться для того, що б відтермінувати все до березня. Коли грошенят на горе-реформи нашкребуть. 

Одним словом – операція монетизації субсидій – місія не виконувана. Якщо не схаменуться до четверга, то шановні енергетики, Вам або чекати до березня розрахунків, або починати відключати насосні станції і котельні, що б вимивати з тепловиків і водників останні гроші, які в них призначені на заробітну плату і податки. 

Тепер ще більше хочеться не емігрувати, а лишитися і побачити, чим це все закінчиться.

І звичайно – Слава реформам!

Ольга Бабій, голова наглядової ради Фонду “Титан”, депутат Київської обласної ради

KиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4