Пропаганда та фейки у Вікіпедії та хто з ними бореться?

Артем Кривуля
Артем Кривуля

Член ГО "Вікіпедія Україна"

Вікіпедія — п’ятий за популярністю вебсайт у світі. Станом на 2020 року містить понад 50 млн статей, що написані добровольцями з усього світу. Проте, на жаль, на просторах цієї онлайн-енциклопедії часто з’являються фейки та пропаганда. Зокрема і викривлене висвітлення історії України та подій, які відбуваються на теренах нашої держави сьогодні. Саме тому небайдужі кияни: бізнесмени, активісти та громадські діячі влітку 2020-го року заснували ГО “Вікіпедія Україна” аби давати відсіч російській пропаганді та розвивати проукраїнський інфопростір.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

В ядро команди входить 20 волонтерів, які у вільний від основної роботи час, пишуть і перекладають статті. Це дуже різні люди із Києва, США, Канади, Південної Америки та далеких куточків України, які вже заробили на хліб з маслом, а тому мають час на інфо боротьбу, а що важливіше – розуміють важливість боротьби за правду у Вікіпедії.

Кібербійці Вікіпатруля відпрацьовують не лише військово-політичні теми, а й популяризують українських композиторів в англомовній Вікіпедії, публікуючи статті англійською про талановитих композиторів і музикантів родом з України. Координують роботу через групу у Фейсбуці. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Наша організація має 3 ключових проєкти:

1. Вікіпатруль. Кіберсолдати проєкту створюють статті про українське в основних Вікіпедіях світу. Українці вкидають українські теми, смисли та порядок денний в країни ЄС, США та  навіть РФ. Зокрема, порушують і актуалізують проблематику війни на сході України, кібервійни, економічної блокади та ін. Окремим напрямком роботи є знищення російських ботоферм в Українській Вікіпедії.

Цей проєкт існує за підтримки українського бізнесу та діаспорян, які фінансують його через Patreon. Станом на серпень 2020 року уже 36 патронів жертвують щомісяця по $240 на розвиток української Вікіпедії. За останні 2 місяці Вікіпатруль створив десятки статей в основних Вікіпедіях світу: англійська, німецька, іспанська, французька, португальська і “братня” російська. Зокрема про:

    • Кіборгів Донецького Аеропорту (російською, англійською, іспансько і в процесі ще 5 мов)

    • Український Кібер-Альянс (російською, англійською і ще в процесі 2 мови)

    • Medical Battalion “Hospitaliers”

    • Міжнародна реакція на збиття Boeing 777 біля Донецька (російська вікі)

2. ВікіУкраїна. В рамках цього проєкту ми розповідаємо світу про Україну. Пишемо про українських композиторів та намагаємось відвоювати у росіян монополію на Гоголя та Малевича. Крім того, ми пишемо про напади на активістів та боротьбу з поліцейським свавіллям в Україні.

3. ВікіОсвіта. Ми вчимо маленьких українців писати історію. Цей проєкт важливий тим, що він робить уроки інформатики не такими нудними. Діти можуть писати статті на улюблені теми, а ми просто вчимо їх це робити в енциклопедійному стилі та з посиланнями на джерела. В житті їм це точно знадобиться.

Будь-хто може долучитись до команди ГО “Вікіпедія Україна” та розвивати проукраїнський інфопростір разом з нами. Для цього треба заповнити цю форму.

Артем Кривуля, член ГО “Вікіпедія Україна”

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4