ПЗФ Києва: екологи плачуть, забудовники сміються

Дмитро Марковський
Дмитро Марковський

Головний редактор видання «КиївВлада»

Депутати Київради з’ясували, що роками створювали об’єкти природно-заповідного фонду (ПЗФ) на території міста незаконно та змінили відповідну процедуру. Керівництво міськради заявляє, що нарешті все буде згідно із вимогами законодавства і забудовники не зможуть нічого оскаржити в суді. Це насправді дуже смішно.

Думаю, тепер у забудовників просто не буде в такому оскарженню ніякої потреби, бо, мабуть, екологічний департамент КМДА буде просто “гасити” будь-яку не вигідну поважному забудовнику ініціативу по створенню об’єкта ПЗФ на старті – знайти для цього підстави столичному чиновнику, як завжди, буде надзвичайно легко.

В даному випадку я зовсім не агітую за той алгоритм створення заповідних територій, який в цій сфері працював раніше. КВ сто разів писала, що він був відверто фейковим і фактично теж не працював – прийняти в столиці якесь рішення і виконати його, як відомо, то “дві великі різниці”. Я хочу, щоб депутати Київради усвідомили і погодились з тим, що незаконністю пропитані майже всі процедури, які затверджені на рівні міськради. Я про все, що стосується столичної землі, розробки “новому Генплану” і відсутності моніторингу діючого, видачі МУО на проєктування будь-якої забудови, розміщення кіосків та сезонної торгівлі, проведення інвестиційних конкурсів та укладання інвестдоговорів (тут керівництво Києва ще в 2018 році офіційно визнало що відповідна процедура повністю незаконна, але нічого не міняє), тощо.

Система “господарювання” в Києві, на жаль, вся дуже сумнівна в частині відповідності діючому законодавству, але це керівництву міськради і КМДА майже ніколи не заважає. Пропоную депутатам Київради з цим погодитись і спробувати боротися із цим явищем заради інтересів громади не точково, а системно. Почати, впевнений, треба з самої процедури розгляду рішень міськради – однозначно і повністю заборонити погоджувати документи, по яким юридичне управління муніципалітету винесло негативний правовой висновок з пропозицією ніколи таке не затверджувати чи вказало на напомилки, які рекомендували виправити.

В існуючий системі прийняття рішень це з легкістю ігнорується – депутати, як правило, по проханню чиновників КМДА, такі юридичні висновки тупо відхиляють, після чого Кличко тисячами і підписує рішення міськради, які можна оскаржити в суді. Здоровий глузд каже, що так не можна, саме це множить правовий хаос і краде надію на цивілізований засіб вирішення проблем киян. Але ніт, саме на такому правовому нігілізмі і тримається вся ця недолуга і неефективна система нашої “дорогої” влади.

Джерело

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ
09:00 Загальна вартість замовлень столичних розпорядників бюджетних коштів в червні 2024 року сягла майже 5 млрд гривень – це ледь не вдвічі більше, ніж…
Столична прокуратура судиться за землю під житловими комплексами Андрія Вавриша
Столична прокуратура судиться за землю під житловими комплексами Андрія Вавриша
09:00 Київська міська прокуратура наразі в судовому порядку намагається “відібрати” у Національної академії внутрішніх справ (НАВС) 29,9 га землі на 22 км  Дарницького шосе…
“Розпил” на 25 млн гривень: БЕБ і Офіс Генпрокурора розслідують як у 2021-2023 роках “Київпастранс” купував шини
“Розпил” на 25 млн гривень: БЕБ і Офіс Генпрокурора розслідують як у 2021-2023 роках “Київпастранс” купував шини
09:00 Бюро економічної безпеки (БЕБ) спільно з Офісом Генпрокурора розслідують справу щодо можливих розкрадань посадовцями КП “Київпастранс” бюджетних коштів при закупівлі пневматичних шин. Наразі…
Banner
QlU7mDx4