Реалії децентралізації або латана сорочка бюджету

Валерий Дубиль
Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

З екранів телевізорів в урядових роликах соціальної реклами нам розповідають про успіхи децентралізації, пропонують жителям “запитати у мера”: що місцева влада зробила в соціальній сфері своїх міст і громад.

Передвиборна кампанія влади вже почалася. Її мета – зняти відповідальність за провал політики в соціальній сфері і перекласти її на місцеву владу.

Однак реальна ситуація далека від намальованоюї в телевізорі картинки. Адже, передавши громадам всю тяжкість утримання соціальної сфери на їхніх територіях (об’єктів освіти та охорони здоров’я), уряд “забув” передати необхідні для цього бюджетні кошти. Так, у Прилуках медична субвенція прокриває тільки 52% від необхідної потреби, і її дефіцит становить понад 30 млн грн. Дефіцит коштів в освітній субвенції тільки на виплату зарплат педагогам становить понад 11 млн грн. Він виник тільки через те, що уряд не виконує вимоги щодо підвищення субвенції відповідно до прийнятої Парламентом восени минулого року реформи освіти.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Непрофесіоналізм влади, прорахунки і помилки при розробці алгоритму розподілу коштів субвенцій державного бюджету вже стали реальною проблемою з виконанням дохідної частини державного бюджету. І цього року вони вже привели до ситуації хронічного недофінансування соціальної сфери.

І не треба “питати мера”. Мер Прилук і я, як народний депутат, самі стукаємо в усі двері з вимогою вирішити цю ситуацію і забезпечити хоча б необхідний для функціонування соціальної сфери бюджетний мінімум.

В іншому випадку, для закриття бюджетних дірок в забезпеченні соціальної сфери міста, доведеться, як і в минулому році, використовувати кошти місцевого бюджету. А це – десятки мільйонів гривень, які могли б піти на ремонт доріг, модернізацію комунальних мереж міста або реалізацію інших необхідних для його розвитку проектів.

Моє звернення щодо вирішення ситуації зі збільшенням бюджетного фінансування освітньої сфери Прилук і внесення необхідних змін при розгляді змін до державного бюджету за підсумками першого півріччя 2018 року прийняте до виконання в Кабінеті Міністрів. Подав аналогічне щодо галузі охорони здоров’я.

Але чи можна реально вирішити ці системні питання, не проводячи реформи – медичну, освітню, децентралізації, а тільки їх імітуючи? Адже “латаної сорочки” центрального бюджету вже не вистачає.

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

KиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4