Що буде з цінами на житло

Олександр Насіковський
Олександр Насіковський

Керуючий партнер групи компаній DIM

Столичний ринок житлової нерухомості в 2017 році демонструє суттєве зростання обсягів будівництва.

Згідно з даними Держстату, обсяг будівельних робіт у столиці за 8 місяців 2017 року зріс на третину у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. А житло у передмісті столиці зводиться ще динамічніше, тут зростання на 34,1%.

Введення житла в експлуатацію також б’є всі рекорди. У I кварталі в Києві було здано 295,7 тис. м2 житлової нерухомості, що в 2,5 рази вище ніж за той самий період 2016 року. До кінця 2017-го забудовники Києва і зовсім планують встановити новий рекорд, здавши понад 3 млн м2. Все це дозволяє говорити про справжній бум житлового будівництва.

Така активна забудова Києва не дивна – столиця завжди була привабливою для будівельних компаній. Одна з причин цього – високий попит на нерухомість у порівнянні з регіонами. У той же час, обмежена кількість земельних ділянок у столиці все частіше змушує будівельні компанії виходити на ринок міст-супутників Києва, що пояснює високі темпи зростання обсягів будівництва в Київській області.

За останній рік гривневі ціни на житло в Києві практично не змінилися. Наприклад, середня вартість квадратного метра в новобудовах класу бізнес залишилася на рівні 32 тис. грн, а клас комфорт виріс у ціні незначним чином – до 19 тис. грн за м2.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Цінова стабільність обумовлена декількома факторами. По-перше, збільшення обсягів будівництва підтримує зростання продажів, тому поки що критичний надлишок пропозиції ринку не загрожує. По-друге, в умовах зниження доходів українців і підвищення попиту на житло економ-класу, забудовники вже не перший рік влаштовують цінові війни, знижуючи вартість квадратних метрів до мінімуму.

Через це подальше здешевлення житла на тлі зростання собівартості будівництва в багатьох випадках є просто неможливим.

З іншого боку, не виключено, що економічне зростання і платоспроможний попит у країні не зможе встигати за темпом забудови, узятим девелоперами. В такому випадку у виграші будуть забудовники, які зможуть запропонувати покупцям не “сірі” безликі коробки, а енергоефективне житло, якісні матеріали, достатню соціальну інфраструктуру і комфорт.

Всі інші можуть зіткнутися з серйозними труднощами при реалізації своїх “квадратних метрів”.

Олександр Насіковський, керуючий партнер групи компаній DIM

ДЖЕРЕЛО

KиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4