Що буде з цінами на житло

Олександр Насіковський
Олександр Насіковський

Керуючий партнер групи компаній DIM

Столичний ринок житлової нерухомості в 2017 році демонструє суттєве зростання обсягів будівництва.

Згідно з даними Держстату, обсяг будівельних робіт у столиці за 8 місяців 2017 року зріс на третину у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. А житло у передмісті столиці зводиться ще динамічніше, тут зростання на 34,1%.

Введення житла в експлуатацію також б’є всі рекорди. У I кварталі в Києві було здано 295,7 тис. м2 житлової нерухомості, що в 2,5 рази вище ніж за той самий період 2016 року. До кінця 2017-го забудовники Києва і зовсім планують встановити новий рекорд, здавши понад 3 млн м2. Все це дозволяє говорити про справжній бум житлового будівництва.

Така активна забудова Києва не дивна – столиця завжди була привабливою для будівельних компаній. Одна з причин цього – високий попит на нерухомість у порівнянні з регіонами. У той же час, обмежена кількість земельних ділянок у столиці все частіше змушує будівельні компанії виходити на ринок міст-супутників Києва, що пояснює високі темпи зростання обсягів будівництва в Київській області.

За останній рік гривневі ціни на житло в Києві практично не змінилися. Наприклад, середня вартість квадратного метра в новобудовах класу бізнес залишилася на рівні 32 тис. грн, а клас комфорт виріс у ціні незначним чином – до 19 тис. грн за м2.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Цінова стабільність обумовлена декількома факторами. По-перше, збільшення обсягів будівництва підтримує зростання продажів, тому поки що критичний надлишок пропозиції ринку не загрожує. По-друге, в умовах зниження доходів українців і підвищення попиту на житло економ-класу, забудовники вже не перший рік влаштовують цінові війни, знижуючи вартість квадратних метрів до мінімуму.

Через це подальше здешевлення житла на тлі зростання собівартості будівництва в багатьох випадках є просто неможливим.

З іншого боку, не виключено, що економічне зростання і платоспроможний попит у країні не зможе встигати за темпом забудови, узятим девелоперами. В такому випадку у виграші будуть забудовники, які зможуть запропонувати покупцям не “сірі” безликі коробки, а енергоефективне житло, якісні матеріали, достатню соціальну інфраструктуру і комфорт.

Всі інші можуть зіткнутися з серйозними труднощами при реалізації своїх “квадратних метрів”.

Олександр Насіковський, керуючий партнер групи компаній DIM

ДЖЕРЕЛО

KиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Суди, штрафи і вогонь: у Києві вирішується доля історичного будинку Вертипороха
Суди, штрафи і вогонь: у Києві вирішується доля історичного будинку Вертипороха
09:00 Історія збереження історичного будинку Вертипороха (побудований наприкінці ХІХ століття) на столичному Подолі досі не завершена. Нещодавно власник будівлі – ТОВ “Компанія Новобуд Інвест”…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2025-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у червні 2025-го витрачав Київ
09:00 У перший місяць літа столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 5,56 млрд гривень. Найбільше коштів (1,18 млрд гривень) у…
Голова Проводу ОУН (б) Олег Медуниця: “Україна має стати стати світовим хабом для національно-визвольних рухів народів, поневолених росією”
Голова Проводу ОУН (б) Олег Медуниця: “Україна має стати стати світовим хабом для національно-визвольних рухів народів, поневолених росією”
14:00 Антиімперський Блок Народів (АБН), який є складовою Організації українських націоналістів (бандерівців), веде системну роботу з навчання представників національно-визвольних рухів народів, поневолених так званою…
Banner
QlU7mDx4