Чи змінилася ціна на газ? Ціну на газ встановлює Кабінет Міністрів України. На даний момент діє ціна в розмірі 8,54892 грн. за 1 кубічний метр відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2018 року № 867.
Чому в квитанціях за грудень збільшилось нарахування? Нарахування за грудень 2018 року збільшилося лише для споживачів, в помешканнях яких відсутній газовий лічильник. Причиною збільшення нарахування стало змінення норм споживання газу, від яких залежить остаточна сума, прописана у квитанціях. З 01 грудня 2018 року застосовуються такі норми споживання природного газу:
Вид споживання |
Норма споживання, куб.м |
Плита газова за наявності централізованого гарячого водопостачання |
9,8 куб.м на 1 особу |
Плита газова у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача |
18,3 куб.м на 1 особу |
Плита газова та водонагрівач |
23,6 куб.м на 1 особу |
Опалення |
11,0 куб.м на 1 кв. м опалювальної площі |
У такому розмірі норми встановлено внаслідок розгляду справи № 826/2507/18 за позовом ПАТ “Хмельницькгаз” до Кабінету Міністрів України судами трьох інстанцій.
Судовими рішеннями визнано протиправними та нечинними постанову КМУ № 203 від 23.03.2016 р. “Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників”, якою було затверджено норми споживання на рівні 3,3 куб. м за наявності газової плити та гарячого водопостачання; пункт 1 переліку постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність, затвердженого постановою КМУ від 23.03.2016 № 204, яким було визнано нечинними попередні норми споживання, затверджені постановою від 08.06.1996 р. № 619. Внаслідок скасування пункту 1 вищезазначеного переліку відновили дію “Норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників”, затверджені постановою КМУ від 08.06.1996 р. № 619.
Важливо, що пільгові норми Кабінет Міністрів України не змінював та залишив у розмірі, затвердженому постановою КМУ від 06 серпня 2014 року № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”, а саме:
-
на газову плиту (приготування їжі) – 3,3 куб.м на особу;
-
на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 куб.м на особу;
-
на газову плиту і водонагрівач – 10,5 куб.м на особу.
Пояснимо також, що таке тариф. Тариф – це норма споживання природного газу помножена на ціну. При зміні норм споживання або ціни на природній газ змінюється тариф.
Чи змінилось нарахування для тих, хто має лічильник газу?
Для тих, хто має лічильник, – нічого не змінилося, в тому числі й для тих, хто має пільги і лічильник. Пільгова норма така ж сама – 3,3 кубометри газу.
Сьогодні сплачені киянами кошти розподіляються наступним чином:
Тож, що робити для зменшення оплати за газ?
Реальний облік фактично спожитого газу та відповідної оплати за нього може забезпечити лише газовий лічильник. Більш того, за наявності лічильника не потрібно сплачувати за місяці, коли не було споживання природного газу. Тому якщо немає бажання очікувати встановлення безкоштовного лічильника газу можна замовити встановлення лічильника за власні кошти, звернувшись з відповідною заявою до філії ПАТ “Київгаз”, що обслуговує місце вашого проживання. Детальна інформація стосовно газових лічильників за посиланням https://kyivgaz.ua/montazh-ta-tekhnichne-obslugovuvannya-gazovikh-lichilnikiv.html. Встановлення лічильників відбувається безкоштовно ПАТ “Київгаз” за графіком технічних оглядів будинків та має бути завершено до 1 січня 2021 року.
Для споживачів, у помешканні яких встановлено газовий лічильник, рекомендуємо своєчасно проводити обслуговування газового обладнання, що підвищує його продуктивність, а також зменшує обсяги споживання природного газу. Дуже важливо знати, що переносити, ремонтувати та проводити заміну газових приладів мають право тільки фахівці з відповідною кваліфікацією з дозволом на виконання зазначених робіт.
Читайте: В “Киевгазе” создают новую сеть для “умных” счетчиков
Людмила Гребещук, начальник розрахунково-абонентського відділу УТГН ДП “КиївГазЕнерджі”