Що стоїть за мережею моїх ГО у всіх районах Киева – зрада чи перемога?

Владислав Трубіцин
Владислав Трубіцин

Кандидат в депутати Київради від партії "Слуга народу" (№ 2 Оболонського списку), лідер #SavePetrovka

За моєї ініціативи зареєстровано низку громадських організацій — по одній у кожному районі міста Києва: “Наше Святошино”, “Наш Оболонський”, “Наш Печерський”, “Наше Голосіїво”, “Наш Подільський”, “Наш Дніпровський”, “Наш Солом’янський”, “Наш Деснянський”, “Наш Шевченківський”, “Наш Дарницький”.

З якою метою створено цю мережу громадських організацій?

По-перше, таким чином ми створюємо нові механізми самоуправління та со-управління на місцях, а не банальну альтернативу ЖЕКам. Тобто ми говоримо і про політику, а не тільки про господарювання.

Крім вирішення безлічі повсякденних проблем киян, пов’язаних з благоустроєм, ЖКГ, безпекою та дорогами, ми будемо висувати місцеві громадські ініціативи, контролювати роботу КП і чиновників, брати участь у плануванні розвитку територій.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Цілком зрозуміло, що ми також будемо блокувати будь-які небажані ініціативи влади.

По-друге, в рамках нового закону “Про Столицю” є норма про необхідність створення і дотримання “Статуту міської територіальної громади”. Ми вважаємо, що цей Статут має бути більш імперативним документом, ніж закон “Про Столицю”, регламент Київради і всілякі рішення депутатів і чиновників.

Як представники громади, ми маємо намір контролювати дотримання Статуту і будемо брати участь в доопрацюванні його тексту. У цьому нам допоможуть члени нашої громадської організації, які представлятимуть різні районні громади і громаду міста.

По-третє, адміністративно-територіальна реформа і реформа міжбюджетних відносин — це початок великого тренду з вибудовування нової концепції “місцевого самоврядування”.

Прийнято вважати, що місцеве самоврядування — це, головним чином, робота представницьких органів територіальних громад і на тому крапка. Я думаю, ми йдемо до більш широкого розуміння цього виміру влади.

Мені більше подобається українське слово “самоврядність”, під ним можна розуміти не тільки розвиток представництва, а й прямі форми електронної демократії, включення віртуального громадянського суспільства, участь бізнесу і громадських активістів у прийнятті рішень і т.ін. Ми створюємо фундамент такої “самоврядності”.

По-четверте, саме така практика і сприяє розвиткові відповідального громадянського суспільства, яке не сподівається на патерналістські інтенції з боку держави, а бере активну участь у всіх сферах суспільного життя.

Закликаю всіх, кому близькі такі цінності і таке розуміння розвитку демократії, ставати нашими партнерами!

Владислав Трубіцин, кандидат в депутати Київради від партії “Слуга народу” (№ 2 Оболонського списку), лідер #SavePetrovka

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4