Що таке форма № 20-ОПП і чому її повинні подавати до податкової ОСББ

Володимир Луговський

Заступник начальника ГУ ДПС у Київській області

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), згідно з Законом “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, – це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

ОСББ віднесено до неприбуткових організацій і як неприбуткова організація має бути включене до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На балансі ОСББ перебувають нежитлові та допоміжні приміщення, які є спільним майном власників багатоквартирного будинку, які за рішенням загальних зборів ОСББ можуть передаватися в користування, у тому числі на умовах оренди.

Кошти, отримані ОСББ в результаті надання в оренду допоміжних приміщень та іншого спільного майна багатоквартирного будинку, формують дохідну частину ОСББ.

Внесені до реєстру ОСББ не сплачують податок на прибуток з доходів, отриманих ними в межах статутної діяльності, за умови, що такі доходи використовуються ОСББ виключно для фінансування видатків на їх утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених його установчими документами, та не здійснюється розподіл доходу серед засновників (учасників), членів ОСББ та пов’язаних з ним осіб.

При цьому ОСББ є платником, зокрема, податку з доходів фізичних осіб, податку на майно, інших податків (за наявності бази оподаткування).

Так, ОСББ може бути власником, постійним користувачем або орендарем земельних ділянок державної чи комунальної власності. Власники та постійні користувачі земельних ділянок є платниками земельного податку.

Для неприбуткових організацій обов’язковою умовою є використання доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання.

Податковий Кодекс не встановлює виключень для будь-яких категорій платників податків щодо обов’язку повідомляти контролюючі органи про об’єкти оподаткування. Отже, ОСББ необхідно подати до контролюючих органів за основним місцем обліку або через електронний кабінет платника податків повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (земельні ділянки, житлові будинки, нежитлові будівлі, приміщення тощо). Повідомлення здійснюється за формою № 20-ОПП.

Форма № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після реєстрації ОСББ, створення чи відкриття нових об’єктів цього ОСББ, а також у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування.

За порушення строки чи неподання форми № 20-ОПП передбачено штрафні санкції у розмірі 1020 гривень. У разі повторного порушення протягом одного року штраф збільшиться до 2040 гривень.

Читайте: Як подати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування

Володимир Луговський, заступник начальника ГУ ДПС у Київській області



КиевVласть


Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4