Скорочення держапарату дозволить вивільнити кошти на платню військовим

Роман Титикало
Роман Титикало

Адвокат, Заслужений юрист України, голова постійної комісії КОР з питань екології, природокористування, водних ресурсів, мисливства, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій

Вчора зустрів колегу адвоката, який пішов добровольцем служити в ЗСУ з 24.02.2022 року, має звання лейтенанта. Він каже, що після останніх змін буде отримувати 32 тис. гривень і як допомагати дітям, не розуміє.

В мирний час він заробляв в рази більше, а тепер звісно його доходи це лише заробітня плата в ЗСУ, без права мати будь-які інші заробітки, адвокатську діяльність після гарних роз’яснень НААУ зупинив.

Я переконаний, що в умовах жорстокої війни достойна заробітня плата тих, хто ризикує своїм життям заради всіх, є безумовним пріоритетом. І фінансування наших військових має бути забезпечено першочергово.

Я вважаю, що слід скоротити надмірний державний та правоохоронний апарат, який тільки душить останній бізнес в умовах війни, а вивільнені кошти направити на потреби армії.

Як відомо, з 1 лютого 2023 року Міністерство оборони України скасувало додаткову винагороду в 30 тисяч гривень військовим і силовикам, які “не перебувають на передовій” – начебто через відсутність коштів.

Разом з колегами по фракції “Європейська Солідарність” в Київській обласній раді офіційно заявляємо – ми категорично проти скасування доплат для військовослужбовців!

Впевнений, що скасування цієї доплати є абсолютно несправедливою, оскільки саме визначення зон військових дій є часто довільним, і тому, що це стосується тих, хто перебуває на відновленні перед поверненням до зони бойових дій.

Закликаємо Верховну Раду України підтримати, а Президента України після цього невідкладно підписати ініційований парламентською фракцією “ЄС” законопроєкт № 9006, яким передбачено прибрати непріоритетні, часто корупційні та лобістські, видатки Державного бюджету:

– 51,1 млрд грн/75 % дорожнього фонду з будівництва доріг;

– 1,7 млрд грн з єдиного телемарафону;

– 0,7 млрд грн з прокуратури, в тому числі за рахунок скорочення “підвищення кваліфікації”;

– 0,4 млрд грн з ДБР, зокрема за рахунок скорочення власних поточних витрат.

Натомість всі ці майже 54 мільярди гривень – спрямувати на потреби безпеки і оборони країни.

Поверніть #виплати_військовим!

Читайте: Відмовляти учаснику бойових дій у проїзді через брак місць – незаконно

Роман Титикало, адвокат, Заслужений юрист України, голова постійної комісії КОР з питань екології, природокористування, водних ресурсів, мисливства, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій


Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4