Смертей від грипу може побільшати через непрофесійні дії МОЗу

Валерий Дубиль
Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

54 481 людина у минулому році захворіла на кір, бо кілька років тому Міністерство охорони здоров’я провалило вакцинацію. Про це говорили й результати аудиту Рахункової палати.

Тепер, щоб якось поліпшити ситуацію, МОЗ планує у пік (!) захворюваності на грип та ГРВІ, у середині лютого 2019 року, провести “спецоперацію для підвищення рівня імунізації дітей” віком від 6 до 18 років. Тисячі фахівців практичної охорони здоров’я, мільйони батьків і дітей вимушені йти на ризиковані рішення та дії у питанні безпеки масової вакцинації проти кору під час епідемії, бо МОЗ повністю ігнорує експертну думку провідних вітчизняних вчених та медичної спільноти країни.

Фахівці-епідеміологи Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України (Член-кореспондент НАМНУ В. Задорожна) вважають, що масові щеплення проти кору під час епідемії грипу здатні негативно впливати на специфічну імунну відповідь, призводити до виникнення вакциноасоційованих випадків кору та можуть стати на перешкоді досягнення рівня охоплення 95%, на що, зазвичай, направлені заходи масової вакцинації.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Імунологи Харківської медичної академії післядипломної освіти прогнозують поширення агресивного штаму грипу H3N2, Сінгапур, який є причиною високої смертності і з яким українці ще не зустрічалась. “Один випадок смерті від грипу після вакцинації проти кору може збурити суспільство і поставити крапку у проведенні “спецоперації для підвищення  рівня імунізації дітей, – вважає доктор медичних наук А. Волянський (Інститут мікробіології та  імунології ім. Мечникова НАМНУ.

Про випадки захворювань на кір серед гвардійців Національної гвардії, які були напередодні щеплені вакциною КПК із типовою клінікою кору, говорить доктор медичних наук, професор О. Голубовська (Національний медичний університет імені О.О.Богомольця). “Така ситуація при вакцинації КПК трапляється досить рідко і є наслідком або вакцинації в інкубаційному періоді на тлі спалаху в колективі, або так званої реверсії вакцинного штаму, коли він набуває властивостей дикого штаму” – вважає вона.

Комітет охорони здоров’я Верховної Ради звернувся до Кабінету Міністрів та Ради національної безпеки з попередженням про ризики масової вакцинації проти кору під час розгортання епідемії грипу, які наражають на велику небезпеку, дискредитують ідею вакцинації, ще й унеможливлюють формування колективного імунітету.

Усе це свідчить тільки про одне: у МОЗі працюють некомпетентні люди, які ігнорують експертів. І “стіна”, якою вони відмежовуються від спеціалістів, може призвести до ще більш непередбачуваних гірких наслідків.

У жодному разі не агітую проти вакцинації. Загальновідомо: це – найдієвіший засіб захисту від цієї інфекції та реальний механізм зупинки епідемії через переривання передачі вірусу кору. Проте не за умов ускладненої епідемічної ситуації з інших інфекційних захворювань. Бо проведення масової вакцинації проти кору на тлі епідемічного підйому захворюваності на грип та ГРВІ несе суттєві ризики, які можуть катастрофічно знизити прихильність населення до вакцинопрофілактики – на цьому акцентують спеціалісти.

Ситуацію потрібно рятувати терміново, доки МОЗ не зробив непоправну помилку! Тому пропоную керівникам на місцях обов’язково проконсультуватися з провідними спеціалістами нашої країни і вирішити –чи проводити масову вакцинацію у тій чи іншій місцевості.

Експерти у кожному конкретному випадку вивчать місцеві особливості, прогнози розвитку епідемічного процесу зазначених інфекцій. А також зважать на всі аргументи щодо співвідношення користь/ризик проведення масової вакцинації проти кору в умовах епідемічної захворюваності на грип та ГРВІ, запропонують індивідуальний підхід до кожного з тих, хто потребує додаткових щеплень проти кору. Вже зараз вони говорять – необхідно розглянути й інші заходи обмеження епідемії, щоб повернутися до проведення масової вакцинації у сприятливіших обставинах.

Всі, кому потрібні консультації з питань організації профілактичних та протиепідемічних заходів щодо кору та грипу і ГРВІ з провідними науковцями та досвідченими практиками нашої країни, можете звертатися до мене особисто. Найцінніше у житті людини – здоровя, і тому ми маємо зберегти здоровя нашої нації у той час, коли державні чиновники це зробити не здатні!

Читайте: У 2019 році хворим пацієнтам доведеться забути про виклик лікаря додому

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

KиевVласть



Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
14:00 Телефонія та зв’язок стали однією з цілей під час нападу росіян одразу після вторгнення їх на Київщину. Оператори зв’язку області постали перед необхідністю…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
10:00 У вересні бориспільські замовники провели через Prozorro договорів загальною ціною 19,63 млн гривень. Найдорожчим вкладенням міста стало продовження реконструкції амбулаторії в селі Рогозів,…
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Banner
QlU7mDx4