Толерантність як запорука людяності

Альбіна Гугніна

Уявіть собі: одного ранку ви вийшли на вулицю, а там – ні душі… Жодної. Ніде. Уявили?.. Відомий американський фантаст Рей Бредбері теж уявив –  і описав у оповіданні “Канікули”, як в одну мить за бажанням одного чоловіка у світі зникли всі люди. На жаль, необдумані слова не зробили його щасливішим, а навпаки, принесли усвідомлення гіркої долі. Автор нагадує: для того щоб жити, нам потрібне суспільство. Звісно, на землі знайдеться чимало охочих залишитися в повній самоті, але от тільки що буде, якщо бажання здійсниться?

Матеріал створено в рамках Проекту  “Юн-Пресс-KV

Людина формується та існує в суспільстві. Щодня ми контактуємо один з одним. Кожен із нас є членом родини, трудового чи навчального колективу. Тому потрібно вміти налагоджувати контакти з людьми, не боятися нових знайомств. І ті, хто говорить: “Ніхто мені не потрібний, мені й одному гарно” обманюють самі себе. Авжеж, комусь легко знайти спільну мову з іншими, хтось закритий в собі, але все ж таки спілкування та взаємодія з оточуючими дуже важливі. Спробуйте видалити з ДНК хоча б одну хромосому, і вона вже не буде нести в собі всієї необхідної інформації.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Чому ж тоді сьогодні ми все частіше стаємо свідками конфліктів, труднощів у взаєминах, відсутності гуманності, поваги, відповідальності. У чому причини настільки стрімкого, хоча й закономірного “псування стосунків”? Одна з причин – шалений ритм нинішнього життя. Більшість людей завжди турбується про свої власні потреби та проблеми, і ми просто не чуємо один одного. Звісно, проблема міжособистісних стосунків виникла не сьогодні, вона завжди була, є й буде, але чомусь саме в сучасному світі люди стають все більш байдужими.

Що ж робити, щоб налагоджувати стосунки з іншими людьми?

Насамперед, треба бути гуманними й толерантними. І мені здається, що ці поняття включають в себе щиру повагу до інших, взаємовиручку й допомогу в складні хвилини тим, кому це найбільше потрібно. Наприклад, якщо людина весь час пригнічує усіх навколо себе за будь-якими ознаками, то чи можна назвати таку людину взагалі людиною? Сучасне суспільство називають толерантним. Тому що більшість людей починають усвідомлювати, що до всіх треба відноситися з повагою не дивлячись ні на що!  А ще… добрі справи. Адже в одному випадку важливим і добрим вчинком є поступитися літній людині місцем у громадському транспорті, а в іншому — поступитися власними принципами заради допомоги близькій людині. Усі ці складові можуть стати першими стрімкими кроками до людського відношення до людей.

Матеріал створено в рамках Проекту  “Юн-Пресс-KV

Також дуже важливо чути й розуміти інших людей. Адже, якщо між людьми буде непорозуміння й кожен стане думати лише про себе, про які добрі стосунки може йти мова? Нам необхідно стати більш чуйними та уважними до оточуючих.

Як говорив письменник Олександр Радищев: “Тільки тоді станеш людиною, коли зрозумієш іншу людину”.

Альбіна Гугніна, м. Краматорськ, лауреат “Прес-весни”

KиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
09:00 Днями перспектива завершення будівництва метро на Виноградар ще трішки віддалилася від мешканців цього житлового масиву, хоча їм і не звикати. КП “Київський метрополітен”…
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Banner
QlU7mDx4