ЦВК – новий, а методи – старі

Юрій Гаврилечко
Юрій Гаврилечко

Співзасновник Української фабрики думки

Партія “Національна платформа”, завдячуючи Центральній виборчій комісії (ЦВК) не зможе стати учасником виборчих перегонів на місцевих виборах в 2020 році. На жаль, ця прикра новина стала наслідком звичайної чиновницької гри у “порушення процедур”, які встановлюють, регламентують та пояснюють порядок виконання самі чиновники!

Приводом для відмови у реєстрації партії “Національна платформа”, співзасновником та головою Київського міського осередку якої я є, стало нібито невчасне подання документів про участь у виборах. А “невчасність” ЦВК вираховує на підставі того, що кур’єрська служба привезла папірці із запізненням на добу. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Така ситуація склалась через коронавірус – тобто через відмову співробітників ЦВК приймати документи у моїх колег особисто, бо “в країні ж епідемія”. 

Як не дивно, але суд першої інстанції та апеляційний суд погодились із таким тлумаченням ситуації з боку ЦВК та не задовольнили наші вимоги визнати партії учасником перегонів. Йти ж до до Верховного Суду просто немає сенсу, бо до виборів залишилось трохи більше календарного місяця і навіть тиждень, витрачений на розгляд справи, фактично робить участь у виборах безглуздим, бо шансів на виграш у нової політичної сили за таких умов досить небагато.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Все це відбулося лише тому, що чинне законодавство дозволяє чиновникам самостійно ухвалювати рішення щодо визначення законодавчих норм. І саме це є основним чинником, що провокує корупцію на всіх рівнях влади. Немає різниці “нові” обличчя у владі чи “старі”: якщо чиновник щось вирішує самостійно, а не виконує норми закону, корупція буде завжди.

Саме із викорінення подібної практики через написання однозначних норм у законах та позбавлення уряду права на законодавчу ініціативу і має починатися боротьба із корупцією. Зокрема в нашої політичної сили є чотири роки на партійне будівництво та підготовку до парламентських перегонів де саме цим ми і плануємо зайнятись. Бо без вирішення питання змін якості державного управління – немає сенсу говорити про позитивні зміни у країні.

Нагадаю, що 1 вересня 2020 року відбувся перший етап з’їзду політичної партії “Національна платформа” відповідно до якого було прийнято серед іншого рішення про делегування повноважень з’їзду позивача щодо прийняття участі місцевих організацій політичної партії “Національна платформа” у місцевих виборах – політичної партії “Національна платформа”.

4 вересня політрадою “Національної платформи” прийнято рішення про участь місцевих організацій політичної партії “Національна платформа” у місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2020 року.

Копія рішення вищого керівного органу партії про участь її місцевих організацій у відповідних виборах, засвідчена підписом керівника та печаткою партії, була подана у ЦВК через кур’єрську службу ще 6-го вересня, проте до ЦВК потрапила лише 10-го.

І на сайті ЦВК не лише не міститься відомостей щодо відмови в допущені політичної партії “Національна платформа” в участі на місцевих виборах, а й рішення щодо допуску в участі на місцевих виборах інших партій, що може свідчити про бездіяльність ЦВК.

Проте, цього вистачило, щоб ми не змогли балотуватися на місцевих виборах.

Юрий Гаврилечко, соучредитель Украинской фабрики мысли

Источник публикации

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
09:00 Столична міськрада вирішила поповнити статутний капітал КП “Спецжитлофонд” на 3 млрд гривень за рахунок бюджету Києва. Ці гроші мають піти на формування т.зв.…
Banner
QlU7mDx4