У “сплячих” ФОПів та самозайнятих осіб залишилось два тижні для подачі заяви на списання боргу з ЄСВ

Михайло Огерук
Михайло Огерук

Заступник начальника Головного управління ДПС у Київській області

“Сплячі” ФОПи загальної системи оподаткування, а також самозайняті особи, які  провадять незалежну  професійну діяльність, мають право на списання суми недоїмки з єдиного соціального внеску.

Списанню підлягають сума недоїмки, що виникла у період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року. Те саме стосується штрафів і пені включно до дати, коли платник подав заяву про списання. Важливий момент: списати заборгованість з єдиного внеску можна у разі, якщо платники не отримували дохід від своєї діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Що треба зробити

  • до 1 березня 2021 року подати заяву державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи ФОП про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;

  • до податкової служби подати заяву довільної форми про списання заборгованості з єдиного внеску та звітність за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року. Такі документи подаються платником (особою) виключно у випадку, якщо вони не були подані раніше;

  • самозайнятим особам подати до податкової служби за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітність за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року. Такі документи подаються виключно у випадку, якщо вони не були подані раніше.

Після того, як податкова отримає відповідні документи, фахівці служби протягом 15 робочих днів проведуть камеральну перевірку. За результатами буде прийнято рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Чому можуть відмовити

Рішення про відмову може бути прийняте лише за умови, якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:

1) платник податків отримав дохід від здійснення підприємницької та/або незалежної професійної діяльності протягом періоду з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року;

2) суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником (особою) або стягнуті у порядку, передбаченому Законом “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Якщо суми недоїмки, а також штрафи та пеня були частково самостійно сплачені платником (особою) та/або стягнуті, контролюючий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, яка залишилася несплаченою.

Михайло Огерук, заступник начальника Головного управління ДПС у Київській області

Читайте: Декларування доходів громадянами: умови, терміни, способи подання

КиевVласть

Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4