Вчора стало відомо, що Державне бюро розслідувань (ДБР) за підозрою у зґвалтуванні та катуванні затримало двох працівників Кагарлицького відділення поліції на Київщині. Складно сказати, що ця новина дуже здивувала тих, хто слідкує за діяльністю Нацполіції. Як то кажуть, яблучко від яблуні недалеко падає – і Нацполіція не дуже змінилась у порівнянні з міліцією.
Як повідомило ДБР, “оперуповноважений у своєму службовому кабінеті застосував тортури до жінки, яку викликали до відділення поліції як свідка – вдягав протигаз, застосовував кайданки та здійснював постріли з табельної зброї над головою. Після цього кілька разів зґвалтував потерпілу”.
Постраждав від “правоохоронців” і ще один чоловік, якому погрожували згвалтуванням, “ставили його на коліна, били по голові дубинками, надягали протигаз та стріляли із пістолета табельної зброї над головою”. Цей чоловік в результаті дій поліціянтів отримав переломи ребер та носу.
Нацполіція повідомила, що керівництво відділу поліції відсторонено, а сам підрозділ розформований, всі його співробітники направлені на атестацію.
Що таке атестація у виконанні Нацполіції, всі бажаючі могли побачити останніми роками. Нагадаю, що саме переатестовані співробітники Нацполіції підозрюються у вбивстві 5-річного Кирила Тлявова у Переяславі рік тому. Тоді очільника поліції Київщини Дмитра Ценова покарали переведенням у зону ООС. Або в МВС вважають, що захист України – це покарання, або Ценова вирішили не карати за дії його підлеглих.
Ці підозрювані у злочинах поліцейські атестацію за участю громадськості, за даними журналістки Ольги Худецької, не проходили. Один працював у Мариуполі, а на Донеччині тоді атестацію не робили, і міг пройти її пізніше, можливо, суто формально. Другий працював у так званому “взводі патрульної служби Обухівського районного відділу ГУ МВС України”, а патрульну поліцію не атестували. Можна вважати, що цей підрозділ було створено, аби певні особи уникнули атестації через перебування в ньому.
Взагалі, попередню атестацію Нацполіція провалила настільки, наскільки це було можливо. За інформацією “Реанімаційного пакету реформ”, з лав Нацполіції звільнили лише 7% так званих правоохоронців.
Мало того, українські платники податків виплатили 55 млн гривень компенсацій поліцейським, які після атестації були звільнені, але потім поновились на посадах. За рік на посадах поновились більше 2 тис. поліцейських.
Цікаво, що відсторонений голова поліції Кагарлику Сергій Панасенко був призначений на посаду на початку 2020 року. Чи не слід відсторонити ще й очільника поліції Кагарлику, котрий був до Панасенка? Та перевірити, що відбувалось із поліцією у Ржищеві, звідки Панасенко прийшов до Кагарлику?
Нам обіцяють атестацію поліцейських у Кагарлику замість докорінної зміни всієї структури Нацполіції та МВС, від Авакова до дільничних. Якщо це не знущання над здоровим глуздом та суспільством, то що це?
Читайте: “Нова поліція” зі старими манерами
Олександр Кравченко, журналіст КиевVласть